PŁYTY

Nadciąga nowy album Napalm Death!

Od dawna krążyły jedynie plotki, pogłoski, nieoficjalne informacje. A fani się niecierpliwi, bo ostatni studyjny krążek Napalm Death “Apex Predator – Easy Meat” został wydany prawie pięć lat temu. Tymczasem kapela po cichutku, bez rozgłosu nagrała już nowy materiał, który jest aktualnie miksowany.

Nowy album Napalm Death w 2019 roku?

Na nową płytę wielbiciele brytyjskiego grindcore / death metalu mieli nadzieję w 2018 roku, kiedy to grupa zapowiedziała wydanie tworu o nazwie “Coded Smears And More Uncommon Slurs”. Szybko się jednak okazało, że nie będzie to pełnoprawny album studyjny, a kompilacja 31 utworów, wśród których znalazły się już te znane oraz wcześniej niepublikowane kawałki nagrane podczas wcześniejszych sesji.

Jak powiedział wokalista Mark “Barney” Greenway:

Zawsze jestem sceptycznie nastawiony do albumów kompilacyjnych, bo nie chcę dawać ludziom czegoś, co już mają. To zdzierstwo. Ale tu wszystkie utwory są specjalne. Ok, może wcześniej już się gdzieś pojawiły, ale są takie, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Mark Greenway:

Napalm Death skończył nagrywać

Według najnowszego posta na oficjalnym Facebooku zespołu nowy materiał został już nagrany i teraz przechodzi etap miksowania. Muzycy podzielili się zdjęciami z brytyjskiego The Parlour Recording Studios. Szczegółów póki co brak. Wiadomo jedynie, że krążek zostanie wydany przez Century Media Records.

Shane Embury robi przerwę w koncertowaniu z Napalm Death

Przypomnijmy, że basista Shane Embury nie wyruszył razem z formacją w jesienną trasę Napalm Death z Sick of It All oraz Municipal Waste. Zastąpił go Vernon Blake znany m.in. z grupy Anarchus. Ebury w oficjalnym oświadczeniu przekazał, że po prostu nie jest stanie grać teraz koncerty. Fani zaczęli spekulować, czy taki obrót sytuacji nie wynika aby z problemów zdrowotnych muzyka.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Nowy album Danzig już w maju

Lena Knapik

Corey Taylor: Slipknot wróci w 2019

Lena Knapik

Arch Enemy zapowiada album z coverami

Bartłomiej Pasiak

At the Gates wraca z nowym albumem

Dominika Kudła

Ghost: Premiera nowego albumu w kwietniu 2018?

Agata Laszuk

Najnowszy album Prophets of Rage już w sprzedaży

Tomasz Koza

Zostaw komentarz