Judas Priest 2018
Strona główna » Judas Priest ogłasza nową płytę! W 2020 zespół wejdzie do studia
PŁYTY

Judas Priest ogłasza nową płytę! W 2020 zespół wejdzie do studia

Rob Halford z ekipą nie zwalniają tempa! Grupa dopiero co ogłosiła trasę koncertową z okazji pięćdziesięciu lat na scenie, a z obozu Judasów już dążą do nas nowe informacje. Tym razem mowa o nowym materiale kapeli, który podobno ma zacząć powstawać na początku przyszłego roku!

Judas Priest rozpocznie nagrania nowego albumu w styczniu 2020 roku

A przynajmniej tak sądzi wokalista grupy, Rob Halford. W wywiadzie z bostońską radiostacją WAAF wypowiedział się bowiem następująco:

Na święta wracam do Wielkiej Brytanii, by zobaczyć się z moją rodziną oraz przyjaciółmi. Później zaczniemy działać nad dwoma rzeczami. Na początku nowego roku mamy w planach zacząć tworzyć nowy materiał, ponieważ dalej jesteśmy nabuzowani nagraniem “Firepower” i nie możemy się doczekać, by zobaczyć co jeszcze możemy stworzyć. Następnie udajemy się w wielką jubileuszową trasę, która z tego co pamiętam rozpocznie się w czerwcu, w Finlandii. Będziemy koncertować po świecie przez cały 2020 rok i przez jakąś część 2021 roku, świętując 50 urodziny Judas Priest.

Rob Halford

Wychodzi więc na to, że nowej płyty od Judas Priest spodziewać możemy się prawdopodobnie najszybciej dopiero w okolicach 2021 roku, kiedy to kapela zakończy trasę koncertową. Obecnie dyskografie grupy zamyka wydany półtora roku temu krążek “Firepower”, z którego pochodzi przykładowo singiel “Lightning Strike”.

Judas Priest wystąpi w Polsce!

Legenda brytyjskiego heavy metalu wystąpi jako headliner pierwszego dnia Mystic Festival 2020. Impreza będzie mieć miejsce na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa 10 i 11 czerwca 2020 roku. Oprócz Priestów, na festiwalu wystąpią jeszcze między innymi Nightwish, Mercyful Fate, Gojira, Accept, Sepultura, Devin Townsend, Mgła, The Hu, Vader oraz Obituary.

Bilety na przyszłoroczną edycję Mystic Festival kupić możecie już w przedsprzedaży. Ponadto, jeśli zrobicie to przed 16 grudnia, to załapiecie się jeszcze na bilety “Early Bird” z niższą ceną. Za bilet jednodniowy zapłacicie obecnie 259 złotych, natomiast za dwudniowy 459 złotych. Możliwe jest także dokupienie miejsca na polu kempingowym za 99 złotych.

Fot. Materiały promocyjne
Źródło: https://www.metalsucks.net/2019/12/12/judas-priest-will-begin-writing-a-new-album-in-early-2020/

Podobne artykuły

Rob Halford wyda metalowy album świąteczny „Celestial”

Bartłomiej Pasiak

Debiutancka płyta Jona Jondrensena pt. „Bajki Robotów”

Redakcja

“Symphonized”, Anneke van Giersbergen zapowiada koncertowy album

Paweł Kurczonek

Dream Theater powróci z nowym albumem w 2019 roku

Dominika Kudła

Amon Amarth: posłuchaj nowego utworu z płyty “Berserker”

Dominika Kudła

Nergal w folkowo-bluesowej wersji

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!