Strona główna » Katatonia – nowa płyta “City Burials”. Premiera w kwietniu 2020
PŁYTY

Katatonia – nowa płyta “City Burials”. Premiera w kwietniu 2020

Świetne wieści dla fanów szwedzkiego doomu! Katatonia kazała na siebie czekać cztery lata, ale oto powraca z nowym albumem studyjnym! Już 24 kwietnia nakładem Peaceville Records ukaże się krążek zatytułowany “City Burials”. Do sieci trafił także zapowiadający go singiel “Lacquer”.

Zmiana brzmienia w Katatonii?

“Lacquer” nieco zaskakuje swoją łagodnością i całkowitym brakiem dźwięków elektrycznych gitar. Jednak według tego, co napisał zespół w swoim poście ogłaszającym nową płytę, “City Burials” będzie się wpisywać w progresywnego rocka. Jak poinformowała Katatonia:

“City Burials” jest efektem ostatniej podróży Katatonii, którą poniósł wiatr pochodzący z zupełnie innego kierunku. Płyta jest triumfem głębokiego i enigmatycznego rocka progresywnego – owocem odmładzającego rozdziału w dziedzictwie zespołu. Jest katalizatorem dla jego twórców oraz kolekcją momentów zbudowanych z fragmentów wciąż ewoluującego życia.

Katatonia

Czytaj również:

Katatonia na Mystic Festival 2020

Przypomnijmy, że organizatorzy Mystic Festival 2020 ogłosili już większość zespołów, które zagrają na tegorocznej edycji. Zebranym w dniach 10-11 czerwca w Krakowie fanom ciężkich brzmień zaprezentuje się właśnie Katatonia, a oprócz niej m. in. Nightwish, Sepultura, Gojira, Judas Priest, Mastodon czy Obituary. Bilety są dostępne na stronie wydarzenia – https://tickets.mysticfestival.pl/pl/.

Okładka płyty City Burials zespołu Katatonia
Katatonia – City Burials (2020)

Fot. Ester Segarra

Podobne artykuły

Behemoth rozpoczął nagrania wokali na nową płytę

Lena Knapik

Insomnium: nowy album już w październiku

Dominika Kudła

Amorphis: Prace nad nowym albumem i… jeden dzień wolny

Agata Laszuk

Abbath szykuje nowy album

Lena Knapik

Hellyeah: nowy album już we wrześniu

Dominika Kudła

Godsmack kończy nagrania do nowego albumu

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!