Sólstafir
Strona główna » Sólstafir i Soen na Ino-Rock Festival 2020
FESTIWALE

Sólstafir i Soen na Ino-Rock Festival 2020

Organizator Ino-Rock Festival 2020 nie zdążył jeszcze oficjalnie ogłosić zespołów, które wystąpią na tegorocznej edycji imprezy, ale lokalne media dotarły do listy zespołów. Wszystko wskazuje, że gwiazdami tegorocznego Ino-Rock Festival będą islandzkie Sólstafir oraz szwedzki Soen. Na tym jednak lista zespołów się nie kończy!

Ino-Rock 2020 – festiwal w Inowrocławiu

Ino-Rock to impreza, która na festiwalowej mapie Polski po raz pierwszy zagościła w 2008 roku. Od początku istnienia nastawiała się na promocję muzyki i zespołów z nurtu rocka i metalu progresywnego. W ciągu ponad 10 lat działalności przez scenę przewinęły się tam takie grupy jak Anathema, Pain of Salvation, Lacrimosa, Fish, Riverside i wielu innych.

W 2020 roku organizatorzy postanowili postawić na dwie sprawdzone już marki, czyli Sólstafir oraz Soen.

Sólstafir na Ino-Rock 2020

Islandzki Sólstafir zaczynał jeszcze w latach 90. jako zespół black metalowy. W toku kariery zmienił jednak swój styl. Dziś trudno jednoznacznie sklasyfikować gatunkowo muzykę Sólstafir – zawierają się w niej elementy takie jak rock, metal, muzyka elektroniczna czy nawet folkowa.

W dorobku Sólstafir jest sześć albumów studyjnych. Zespół chętnie i często gra w Polsce. Ostatni występ miał miejsce podczas Metalowej Wigilii w warszawskim klubie Progresja w grudniu 2019 roku.

Soen na Ino-Rock 2020

Soen to zespół, o którym często mówi się „supergrupa”. Wszystko dlatego, że muzycy, którzy go tworzą mogą pochwalić się imponującym dorobkiem w zespołach takich jak Amon Amarth, Death czy Testament. Muzyka Soen od samego początku bardzo mocno odstawała jednak od rodzimych zespołów poszczególnych członków. Przez początkowy okres działalności do zespołu przylgnęła łatka naśladowców Toola, ale obecnie trudno uznać ją za słuszną. Soen podążył swoją drogą, co udowodnił na ostatnich dwóch płytach.

W dorobku Soen są w sumie cztery albumy studyjne. Zespół w 2019 roku wystąpił w Polsce trzykrotnie. Pierwszy raz podczas festiwalu Prog in Park w Warszawie, a potem dwukrotnie podczas samodzielnych koncertów – w Warszawie i Krakowie.

Ino-Rock Festival 2020 – data, bilety, miejsce i line-up

Według informacji Gazety Pomorskiej, oprócz dwóch wspomnianych zespołów w Inowrocławiu będzie można usłyszeć także Wishbone Ash, Eivør, Frontal Cortex, Retrospective, Long Distance Calling, Karolina Skrzyńska i Misia Furtak.

Festival Ino-Rock 2020 zaplanowany jest na dni 21-22 sierpnia w inowrocławskim Teatrze Leśnym. Bilety nie są jeszcze oficjalnie dostępne w sprzedaży, nie wiadomo też jaka będzie ich cena.

Źródło: https://pomorska.pl/ino-rock-festival-2020-oto-gwiazdy-tej-imprezy-lista/ar/c13-14747914
Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Summer Dying Loud 2019: poznaj kolejnych wykonawców

Dominika Kudła

Mgła, Decide, Myrkur na Brutal Assault 24

Lena Knapik

Metalmania Open Air 2020: pełny skład festiwalu

Paweł Kurczonek

Emperor na Mystic Festival 2019 w Krakowie

Dominika Kudła

Metalmania 2020: Razor i Truchło Strzygi dołączają do składu festiwalu

Paweł Kurczonek

Drownfest już 21 grudnia w Krakowie

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!