INNE

Zbiórka na wsparcie festiwalu “Uwolnić Muzykę”

Na początku lutego informowaliśmy Was o pierwszych szczegółach ósmej edycji festiwalu “Uwolnić Muzykę”. Wszystko zapowiadało się cudownie, jednak jak powszechnie wiadomo, polityka i muzyka rzadko tworzą udany związek. Zwłaszcza jeśli chodzi o cięższe brzmienia.

Jak się okazuje, radni gminy Środa Śląska postanowili nieco skomplikować sytuację.

Radnym nie spodobał się kontrowersyjny ich zdaniem line-up i plakat reklamujący festiwal, próbowali oni również wymusić na organizatorach zakończenie imprezy o godzinie 23 (z uwagi na skargi okolicznych mieszkańców) i zachowanie czystości na terenie wydarzenia. Jak wszyscy wiemy, festiwal “Uwolnić Muzykę” jest wydarzeniem biletowanym, tak więc mieszkańcy gminy chcąc wziąć w niej udział muszą, tak jak pozostali jego uczestnicy, płacić za wstęp. Postawione zostały warunki, na które organizatorzy wcale nie zamierzali się zgodzić… i w związku z tym zrezygnowali z finansowego wsparcia ze strony gminy.

Czy festiwalowi “Uwolnić Muzykę” grozi więc odwołanie?

Na szczęście nie… ale na pewno przyda mu się mała pomoc, i tak się składa że pomóc może dosłownie każdy z nas. Jak?

Uruchomiona została sprzedaż cegiełek w cenie 5zł za sztukę, jednak można kupować ją wielokrotnie. Cegiełką jest tu unikalna kartka pocztowa ilustrowana grafiką autorstwa Martwy Stawskiej, będącą fragmentem tego samego plakatu, który tak bardzo nie spodobał się radnym gminy Środa Śląska. Zostanie ona wysłana do Was listem zwykłym, będziecie mogli również odebrać ją na festiwalu. Ceny biletów na festiwal pozostają bez zmian.

Cegiełki można zakupić za pośrednictwem przelewu pocztowego:

Dane do przelewu:
DEDETE NOVUS ORDO SECLORUM
Nr. konta 57 1240 1473 1111 0010 6995 8770
Święte 36a 55-300 Środa Śląska

W tytule przelewu wpisać należy “Karta pocztowa – Precz z Cenzurą”.

Drodzy metalowi Bracia i Siostry – pokażmy, że można. Okażmy sprzeciw wobec cenzury. Pokażmy organizatorom, że stoimy murem za festiwalem, który Mirosław Chołda wspólnie z innymi organizatorami tworzyli przez tak wiele lat. Nie pozwólmy cenzurze zniewolić muzyki, nie dajmy jej zabić wspaniałej inicjatywy, jaką jest festiwal “Uwolnić Muzykę”!

Podobne artykuły

Czy K.K. Downing zagra jeszcze z Judas Priest?

Bartłomiej Pasiak

Richie Faulkner: „Jeszcze zobaczymy Glenna na scenie”

Agata Laszuk

Brian “Head” Welch o tym, jak Bóg przywiódł go z powrotem do Korn.

Lena Knapik

Zostaw komentarz