Nowa płyta Myrkur zatytułowana Folkesange w 2020 roku
Strona główna » Na nowej płycie Myrkur “Folkesange” nie będzie metalu
PŁYTY

Na nowej płycie Myrkur “Folkesange” nie będzie metalu

Amalie Bruun, duńska kompozytorka, multiinstrumentalistka i wokalistka działająca pod szyldem Myrkur, dotychczas zręcznie łączyła folkowe, skandynawskie klimaty z black metalem. Po dwóch studyjnych albumach, “M” z 2015 oraz “Mareridt” z 2017 roku, nadszedł czas na kolejne wydawnictwo. Tym razem jednak nie ma co liczyć na cięższe brzmienia.

Może Cię zainteresować:

Nowa płyta Myrkur bez black metalu

Na nadchodzącym krążku “Folkesange” (czyli “Pieśni ludowe”) Myrkur rezygnuje z black metalu w celu wydobycia jak najbardziej wyrafinowanego, tradycyjnego folku, który ma łączyć dawne utwory z nowymi, autorskimi kompozycjami. Do sieci trafił właśnie teledysk do utworu “Ella”, o którym artystka mówi:

To wynik lat nauki, grania i słuchania tradycyjnej nordyckiej muzyki folkowej. To moja wersja nowych pieśni ludowych, która jest zakorzeniona w historii i przeszłości. To moja oda do ludzkości i naszego połączenia z naturą – rytuał przejścia w kobietę i odrodzenie się w morzu.

Amalie Bruun

Nowy album Myrkur pt. “Folkesange” pojawi się wiosną

Zbliżające się wydawnictwo Myrkur światło dzienne ujrzy już 20 marca. Po mrocznym “Mareridt” (duń. “Koszmar”) “Folkesange” ma stanowić emocjonalne sanktuarium. Być może łagodna strona Amalie wynika z tego, iż zeszłej jesieni została mamą. O swoim najnowszym dziele mówi:

Trzy lata temu udostępniłam wideo, w którym wykonywałam starą, skandynawską piosenkę folkową na nyckelharpie. Po tym zdałam sobie sprawę, że posiadam silną potrzebę wykreowania na tym świecie albumu, którego chcieliby posłuchać również inni ludzie. Zaczęłam pracować nad tym, wybierać stare utwory do reinterpretacji, a także pisać ich własne wersje.

Amalie Bruun

Myrkur na Castle Party 2020?

Przypomnijmy, że gwiazdą zeszłorocznej edycji Castle Party miała być właśnie Myrkur. W ostatniej chwili odwołała jednak występ, powołując się na kwestie zdrowotne związane z ciążą. Na scenie zastąpił ją islandzki Sólstafir. Już w zeszłym roku artystka wyraziła nadzieję zagrania na Castle Party 2020. Na razie jednak brak wieści w tej kwestii, chociaż ogłoszono już pierwsze zespoły.

Okładka płyty Folkesange wykonawcy Myrkur
Myrkur – Folkesange (2020)

Tracklista Myrkur – “Folkesange”:

01. Ella
02. Fager Som En Ros
03. Leaves Of Yggdrasil
04. Ramund
05. Tor I Helheim
06. Svea
07. Harpens Kraft
08. Gammelkäring
09. House Carpenter
10. Reiar
11. Gudernes Vilje Vinter

Podobne artykuły

Nadchodzi nowy krążek Butcher Babies pt. “Lilith”

Lena Knapik

At the Gates wraca z nowym albumem

Dominika Kudła

Alice Cooper o nowym albumie: „To będzie coś, czego nigdy nie zrobiłem.”

Bartłomiej Pasiak

Dimmu Borgir: nowy album w 2018 roku

Lena Knapik

“Symphonized”, Anneke van Giersbergen zapowiada koncertowy album

Paweł Kurczonek

Nowy album Killswitch Engage w 2018 roku?

Dominika Kudła

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!