NEWSY PŁYTY

Soilwork zakończył prace w studiu nad nową płytą


Szwedzcy muzycy z Soilwork zakończyli prace nad jedenastym albumem. Nienazwaną jeszcze płytę zespół nagrał w studiu Nordic Sound Lab pod okiem producenta Thomasa “Pleca” Johanssona. Następca “The Ride Majestic” z 2015 ukaże się pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku nakładem Nuclear Records.

W rozmowie z australijskim Sticks for Stones wokalista Björn “Speed” Strid nie zdradził zbyt wiele na temat nowego materiału:

Wyszło naprawdę świetnie. Jestem bardzo zadowolony. Płyta ukaże się jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku i póki co tyle mogę powiedzieć, ale jestem mega podekscytowany. (…) Na nowym albumie wrócimy do podstaw heavy metalu z domieszką naszej spuścizny, wygórowanych, melancholijnych melodii, czasem w ostrym tempie i z dawką różnorodności. Ludzie rozpoznają brzmienie, które pojawiło się na naszych dwóch ostatnich płytach.

EMP Shop, okulary gratis do zamówienia.

Wspomniany już krążek “The Ride Majestic” był ostatnim nagranym z wieloletnim perkusistą Dirkiem Verbeurenem, który w 2016 roku opuścił Soilwork, aby zasilić szeregi Megadeth. Na nowej płycie swoje umiejętności zaprezentuje Bastian Thusgaard, który wcześniej grał na garach w The Arcane Order, a od dłuższego czasu wspomagał Soilwork na koncertach.

Strid przyznał, że ostatnia sesja nagraniowa różniła się od wcześniejszych. Każdy członek zespołu był zaangażowany w tworzenie i mógł sobie pozwolić na większe eksperymentowanie z dźwiękami. Zapewniał również, że zespół w ramach promowania nowego materiału wyruszy w światową trasę.

Źródło: Blabbermouth / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Gitarzysta George Emmanuel odchodzi z Rotting Christ

Lena Knapik

Dlaczego słuchamy black metalu?

Tomasz Koza

Konkurs: Wygraj butelkę whisky “Motörhead Single Malt XXXX”. Pokaż jakim jesteś fanem.

Tomasz Koza

Zostaw komentarz