Strona główna » TOP 10 – znani i uznani aktorzy w metalowych teledyskach
SPECJALNE

TOP 10 – znani i uznani aktorzy w metalowych teledyskach

Występy popularnych osób i celebrytów w teledyskach gwiazd popu nie jest niczym zaskakującym. O wiele rzadziej takie postaci można spotkać w teledyskach metalowych i hard rockowych ekip. Nie oznacza to jednak, że takie sytuacje w ogóle się nie zdarzają. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu metalowych i hard rockowych klipów, w których zagrali uznani i popularni aktorzy. W liście nie uwzględnialiśmy teledysków, które zostały przygotowane na potrzeby promocji filmów i zawierały tylko fragmenty z tych produkcji, a nie faktyczne występy na planie klipu.

1. AC/DC – „Big Gun”, Arnold Schwarzenegger

Utwór „Big Gun” został napisany przez AC/DC na potrzeby ścieżki dźwiękowej komedii sensacyjnej z 1993 roku – „Bohater ostatniej akcji”. Główną rolę grał w nim gwiazdor kina akcji Arnold Schwarzenegger. W teledysku aktor pojawia się na koncercie AC/DC i zgrywa twardziela, między innymi odpala cygaro od lontu dynamitu. Muzyka jednak porywa go, przywdziewa szkolny mundurek i wraz z Angusem hasa po scenie charakterystycznym kaczym krokiem.

Podobne artykuły

Evanescence po raz pierwszy w Polsce. 5 utworów, które musimy usłyszeć.

Albert Markowicz

26 lat temu ukazał się album „Vulgar Display of Power” zespołu Pantera

Szymon Grzybowski

10 popowych hitów w wersji rockmetal (część 1)

Paweł Kurczonek

Wszystko umiera – 20. rocznica wydania “World Coming Down” Type O Negative

Paweł Kurczonek

Charytatywna licytacja banneru Dio na rzecz małego Antosia

Lena Knapik

Konkurs charytatywny: Napełnij kocie brzuszki i wygraj płyty Saxon!

Agata Laszuk

3 komentarze

Jesse RCD 5 sierpnia 2019 at 07:28
0

Megadeth van Damme Crush’em

Odpowiedz
Alice 25 sierpnia 2019 at 10:16
0

Hehe, jeśli (nie wiem dlaczego?) macie problem z czyjąś płcią, zawsze można napisać, że film był RODZEŃSTWA Wachowskich. Love & peace

Odpowiedz
Szymon Grzybowski
Szymon Grzybowski 25 sierpnia 2019 at 11:48
0

Hej! Dzięki za komentarz! Absolutnie nie mam problemu z czyjąś płcią. Natomiast biorąc pod uwagę fakty, w momencie kręcenia Matrixa byli to bracia Wachowscy, obecnie są to siostry Wachowskie. Nie wiedziałem, jak wspomniane osoby podchodzą do swojej twórczości z przeszłości i jak określają ich autorstwo, więc użyłem dwóch form ze znakiem zapytania. Faktycznie jednak neutralne “rodzeństwo” byłoby najtrafniejszym rozwiązaniem 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz

Zostaw komentarz