NEWSY WIDEO

Amorphis publikuje teledysk do „Among Stars”


Finowie z Amorphis dopiero co wydali swój nowy studyjny album, zatytułowany “Queen of Time”. Choć związane z tym wydarzeniem emocje jeszcze nie opadły, grupa postanowiła podzielić się z fanami teledyskiem do trzeciego promującego nowy album singla „Among Stars”, w którym gościnnie pojawia się Anneke van Giersbergen (znana z The Gathering, The Gentle Storm czy Vuur).


Esa Holopainen na temat “Queen of Time”:

“’Among Stars’ okazał się być jednym z najmocniejszych punktów albumu. Praca nad nim przysporzyła nam nieco trudności. W trakcie wstępnej produkcji próbowaliśmy z wieloma wariacjami, w końcu jednak przyjaciel Jens’a Per Aldeheim wpadł na pomysł tych świetnych linii wokalnych i – co najważniejsze – duetu.

Już wcześniej mieliśmy zaszczyt współpracy z Anneke, więc nie mieliśmy wątpliwości co do tego, kogo powinniśmy do niego zaprosić. Jak wszyscy wiemy, jej głos jest bardziej niż oszałamiający i otacza ją niesamowicie pozytywna aura. Rezultatem jest piękny i chwytliwy duet, w którym oboje wokalistów brzmi wręcz niewiarygodnie. Jesteśmy przeszczęśliwi, że Anneke znalazła dla nas czas w trakcie naszej sesji nagraniowej i cieszymy się, że zagrała również w naszym teledysku. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami.”

Anneke van Giersbergen:

„Kiedy Amorphis poprosił mnie o udział w nagrywaniu wokali dla jednego z ich nowych utworów, zgodziłam się od razu, nie przesłuchując nawet tego kawałka. Wiedziałam, że będzie dobry, jednak kiedy w końcu wysłali mi go, bym mogła zacząć pracę, niemal spadłam z krzesła! To potężna i melodyjna piosenka, jestem dumna, że mogłam stać się jej częścią. Teledysk do niej jest równie niesamowity. Chłopaki z Amorphis wyglądają i brzmią fantastycznie, a ja jestem bardzo szczęśliwa, że mogę towarzyszyć im w podróży, jaką jest nagrywanie nowego albumu.”

Źródło: MetalStorm / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Zobacz “All is One” – film dokumentalny o zespole Orphaned Land

Lena Knapik

James Hetfield: 8 lat to za długo, to się nie powtórzy.

Lena Knapik

Night of Terror 35: Throneum i Empheris już 21 października w Chorzowie

Tomasz Koza

Zostaw komentarz