Strona główna » Dethklok zagrał powrotny koncert (Wideo)
WIDEO

Dethklok zagrał powrotny koncert (Wideo)

Po pięciu latach przerwy od koncertów Dethklok, zespół znany z kreskówki “Metalocalypse”, w lipcu tego roku zapowiedział wielki powrót na scenę. Kapela wystąpiła 15 listopada jako gwiazda wieczoru podczas Adult Swim Festival w Los Angeles, czyli eventu organizowanego przez stację telewizyjną, która jest właścicielem praw autorskich wspomnianego brutalnego serialu animowanego.

Dethklok zaprezentował nowości

Ostatni koncert grupa dała również w Los Angeles w 2014 roku. Tym razem z resztą muzyków nie zdołał zagrać basista Bryan Beller, który w tym czasie miał już zaplanowaną europejską trasę ze swoim zespołem The Aristocrats. Zastąpił go Pete Griffin.

Grupa zagrała set złożony 19 utworów, wśród których znalazły się premierowe piosenki: “Impeach God” oraz “Comet Song”. Występ w postaci fanowskiego nagrania można zobaczyć w sieci.

Co dalej z Dethklok?

Póki co dyskografię grupy zamyka album “Dethalbum III” z 2012 roku. W Stanach sprzedano ponad 20 tys. egzemplarzy, a sam krążek wylądował na 10. pozycji na liście Billboard 200. Co dalej z kapelą? O nowym materiale póki co nic nie słychać. Na dobre wieści nie mogą również liczyć fani kreskówki – Adult Swim już dawno stwierdziło, że nie zamierza kontynuować przygód Nathana i reszty bandy.

Fot. Adult Swim
Źródło: https://www.metalsucks.net/2019/11/17/watch-dethklok-perform-live-for-the-first-time-in-five-years/

Podobne artykuły

Tarja Turunen zapowiada nowy świąteczny album

Agata Laszuk

Myrkur przedstawia teledysk do utworu “Ulvinde”

Lena Knapik

Fit For An Autopsy: teledysk do pierwszego singla z nowej płyty

Dominika Kudła

Powerwolf w nowym utworze wodzi na pokuszenie

Agata Laszuk

Soilwork: obejrzyj animowany teledysk do utworu “Stålfågel”

Dominika Kudła

Nowy, przezabawny teledysk od Mastodon.

Lena Knapik

Zostaw komentarz