WIDEO

Mark Morton udostępnia teledysk do utworu nagranego z Chesterem Benningtonem

W sieci pojawił się teledysk do utworu “Cross Off” będącego wynikiem współpracy gitarzysty Lamb Of God, Marka Mortona, oraz nieżyjącego już wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona. W klipie wyreżyserowanym przez Roboshobo pojawia się Morton oraz również uczestniczący w nagraniu piosenki znany z Trivium, Paolo Gregoletto oraz Alex Bent. Postać Chestera upamiętniono ukazując w kilku ujęciach wymowny, samotny mikrofon, za którym nikt nie stoi.

“Cross Off” pochodzi z zawierającego 10 utworów albumu zatytułowanego “Anesthetic”, którego premiera odbyła się 1 marca.

Oprócz wymienionych wcześniej muzyków na krążku znaleźli się również m.in. wokalista Papa Roach –  Jacoby Shaddix, wokalista Alter Bridge – Myles Kennedy, basista Alice In Chains – Mike Inez, perkusista Korn – Ray Luzier, wokalistka Arch Enemy – Alissa White-Gluz czy pochodzący z macierzystego zespołu Mortona – Randy Blythe.

Chester pracował nad “Cross Off” wiosną 2017 roku.

Zaledwie kilka miesięcy przed popełnieniem samobójstwa poprzez powieszenie się w swoim domu w Los Angeles.

Morton o utworze nagranym z Benningtonem:

Chester powiedział, że go lubi. (…) Byłem pod wielkim wrażeniem – facet jego pokroju, z taką karierą, o takiej randze i sławie, miał taki poziom pokory i zaangażowania, że wszedł do studia i potraktował tę piosenkę jak kolejny utwór Linkin Park, jak swoją własną piosenkę. (…) Piętnaście minut po poznaniu się staliśmy po przeciwnych stronach stołu z kawałkami papieru i ołówkiem, kreśląc słowa i tworząc różne układy rymów. A później, po zaplanowaniu wszystkiego, wzięliśmy głęboki wdech i zaczęliśmy rozmawiać na bardziej osobiste tematy, o prawdziwym gównie. I wtedy zaskoczył mnie najbardziej.

Mark Morton

Podobne artykuły

Nowy teledysk Artillery

Agata Laszuk

Nowy teledysk Transgresji już w sieci

Paweł Kurczonek

Corey Taylor odwiedził sparaliżowanego fana w szpitalu

Lena Knapik

Zostaw komentarz