Nowa płyta Myrkur zatytułowana Folkesange w 2020 roku
Strona główna » Myrkur – oficjalny teledysk do utworu “Leaves Of Yggdrasil”
WIDEO

Myrkur – oficjalny teledysk do utworu “Leaves Of Yggdrasil”

Po “M” z 2015 i “Mareridt” z 2017 roku nadszedł czas na kolejny album studyjny. Już 20 marca nakładem Relapse Records ukaże się kolejne dzieło Amalie Brunn działającej pod szyldem Myrkur zatytułowane “Folkesange” (czyli “Pieśni ludowe”). Wcześniej w tym roku Myrkur zaprezentowała utwór “Ella”, teraz do sieci trafił “Leaves Of Yggdrasil”.

O nowej płycie Myrkur

Dotychczas w swojej twórczości Myrkur zręcznie łączyła skandynawski folk z black metalem. Na “Folkesange” artystka jednak zupełnie rezygnuje z metalowych brzmień, aby wydobyć jak najbardziej wyrafinowany, tradycyjny folk, za pomocą którego chce łączyć stare kompozycje z nowymi, autorskimi. O “Leaves Of Yggdrasil” Myrkur mówi:

Ta piosenka jest bardzo bliska mojemu sercu. Jest o byciu z dala od ukochanej osoby z powodu okoliczności, które są zupełnie poza twoją kontrolą. Nory splatają losy bogów i ludzi, a to czasami oznacza ciężkie życiowe sytuacje. Chciałam stworzyć utwór posiadający klimat starej pieśni ludowej, ale ze słowami, które współgrają z moim obecnym życiem.

Amalie Brunn

Sprawdź również:

Klip powstał przy współpracy artystki z Matsem Ekiem, który współtworzył z nią już teledysk do “Ulvinde”. Jak zaznacza Myrkur, tym razem duet chciał zrobić coś zupełnie innego i przenieść obraz poza naturę, oderwać go od ziemi.

Podobne artykuły

Nowy teledysk Saratan

Tomasz Koza

Premiera płyty i teledysku Meshuggah

Lena Knapik

Gojira publikuje pełen zapis koncertu na Pol’And’Rock Festival 2018

Agata Laszuk

Jesper Strömblad: “In Flames powinien zmienić nazwę”

Lena Knapik

Debiutancka płyta Venom Inc. już w sierpniu. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

Metallica przedstawia traumatyczny teledysk do utworu “Confusion”

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!