WIDEO

Rammstein powraca po 10 latach z nowym teledyskiem i utworem “Deutschland”

Od momentu, w którym Rammstein ogłosił zakończenie prac w studio nad nową płytą, minęły długie miesiące. Zespołowi nie po drodze było uchylać rąbka tajemnicy odnośnie kolejnych etapów produkcji. Fani musieli zadowolić się paroma zdjęciami z planu filmowego teledysku do pierwszego singla… Nie wiedząc jednak, kiedy do ich rąk trafią pierwsze dźwięki i obrazy z nowej, tak długo wyczekiwanej płyty.

Muzycy Rammstein postanowili odnieść się do więcej niż jednego okresu w dziejach swej ojczyzny.

Zaczynając od szesnastego roku naszej ery, brnąc przez średniowiecze i czasy czarnej śmierci… Nie omijając historii współczesnej. Każdy ze wspomnianych rozdziałów ukazując w specyficzny dla siebie sposób. Ilustrację dziejów wieńcząc uosobieniem Germanii. W której rolę wcieliła się ciemnoskóra aktorka Ruby Commey.

Rammstein zaatakował nagle.

Przed dwoma dniami, jak grom z jasnego nieba, pojawił się ledwie trzydziestosekundowy trailer zapowiadający pierwsze spotkanie z nowym materiałem. Zawarty w nim obraz odnosił się do historii Niemiec. Konkretniej – do drugiej wojny światowej. Domysły fanów krążyły wokół tego i tylko tego tematu… Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Zapoznajcie się z nią sami. Przed Wami „Deutschland”:

Link do teledysku Rammstein – “Deutschland”

Choć sama premiera utworu miała miejsce niespełna godzinę temu, doszły nas już pierwsze głosy oburzenia m.in. ze strony środowisk dbających o odpowiednią pamięć o Holokauście. Opublikowany we wtorek teaser doczekał się komentarzy odnośnie trywializacji tematu, jakim jest Zagłada Żydów oraz wykorzystywanie go w kontekście rozrywkowym.

Rammstein - Rammstein, 2019
Rammstein – Rammstein, 2019

Fot. Olaf Heine

Podobne artykuły

Zobacz klip zapowiadający nową płytę Huntera “Arachne”

Lena Knapik

Premiera teledysku The Sixpounder do utworu “Time to Kill” promującego film “Gotowi na wszystko. Exterminator”

Agata Laszuk

Zobacz pierwszy trailer filmu o Tedzie Bundym z debiutem Jamesa Hetfielda

Lena Knapik

Zostaw komentarz