WIDEO

Rammstein powraca po 10 latach z nowym teledyskiem i utworem “Deutschland”

Od momentu, w którym Rammstein ogłosił zakończenie prac w studio nad nową płytą, minęły długie miesiące. Zespołowi nie po drodze było uchylać rąbka tajemnicy odnośnie kolejnych etapów produkcji. Fani musieli zadowolić się paroma zdjęciami z planu filmowego teledysku do pierwszego singla… Nie wiedząc jednak, kiedy do ich rąk trafią pierwsze dźwięki i obrazy z nowej, tak długo wyczekiwanej płyty.

Muzycy Rammstein postanowili odnieść się do więcej niż jednego okresu w dziejach swej ojczyzny.

Zaczynając od szesnastego roku naszej ery, brnąc przez średniowiecze i czasy czarnej śmierci… Nie omijając historii współczesnej. Każdy ze wspomnianych rozdziałów ukazując w specyficzny dla siebie sposób. Ilustrację dziejów wieńcząc uosobieniem Germanii. W której rolę wcieliła się ciemnoskóra aktorka Ruby Commey.

Rammstein zaatakował nagle.

Przed dwoma dniami, jak grom z jasnego nieba, pojawił się ledwie trzydziestosekundowy trailer zapowiadający pierwsze spotkanie z nowym materiałem. Zawarty w nim obraz odnosił się do historii Niemiec. Konkretniej – do drugiej wojny światowej. Domysły fanów krążyły wokół tego i tylko tego tematu… Rzeczywistość okazała się jednak inna.

Zapoznajcie się z nią sami. Przed Wami „Deutschland”:

Link do teledysku Rammstein – “Deutschland”

Choć sama premiera utworu miała miejsce niespełna godzinę temu, doszły nas już pierwsze głosy oburzenia m.in. ze strony środowisk dbających o odpowiednią pamięć o Holokauście. Opublikowany we wtorek teaser doczekał się komentarzy odnośnie trywializacji tematu, jakim jest Zagłada Żydów oraz wykorzystywanie go w kontekście rozrywkowym.

Rammstein - Rammstein, 2019
Rammstein – Rammstein, 2019

Fot. Olaf Heine

Podobne artykuły

Debiutancka płyta Venom Inc. już w sierpniu. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

Behemoth: obejrzyj teledysk do “Ecclesia Diabolica Catholica”

Dominika Kudła

Wspólny występ Kreator i Papy Emeritusa

Lena Knapik

Zostaw komentarz