WYDARZENIA

Najazd wikingów na Kraków – koncert Ivara Bjørnsona i Einara Selvika w lutym 2019

2 lutego 2019 roku w krakowskim klubie „Studio” zostanie zorganizowany wyjątkowy koncert Ivara Bjørnsona i Einara Selvika. Muzycy znani z – ten pierwszy – Enslaved, a ten drugi z Wardruny, przyjadą do Polski promować swój album z etniczną muzyką Skandynawii.

Projekt narodził się w 2014 roku.

Rząd Norwegii poprosił wówczas muzyków o przygotowanie szczególnego widowiska muzycznego, aby uczcić 200. rocznicę uchwalenia norweskiej konstytucji. Występ odbył się we wrześniu tamtego roku i nawiązywał bardzo szeroko do historii Norwegii, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji nordyckich. Na jednym koncercie się nie skończyło – Bjørnson i Selvik kilkukrotnie powtórzyli występ w różnych miejscach, a także zdecydowali się nagrać płytę.

”Skuggsjá – A Piece For Mind & Mirror”, bo taki nosiło tytuł to wydawnictwo, ukazało się na rynku w marcu 2016 roku. Recenzje i odbiór fanów był na tyle dobry, że Ivar Bjørnson i Einar Selvik postanowili nie zawieszać projektu, tylko rozwijać go. Wiosną 2018 roku ukazała się kolejna płyta duetu, czyli „Hugsja” i właśnie ten krążek będzie promowany podczas krakowskiego występu.


Rabaty w EMP Shop
Muzyka, którą będzie można usłyszeć podczas koncertu, jest trudna do jednoznacznego zaklasyfikowania. Z całą pewnością nie jest to metal, choć tworzą ją muzycy, którzy z tym gatunkiem są powszechnie kojarzeni. Najbliższe prawdy będzie z pewnością stwierdzenie, że jest to muzyka etniczna, może nawet ludowa – tradycyjna dla Norwegii i krajów kultury nordyckiej. Wykonywana jest ona na instrumentach współczesnych, ale również tych dawnych, które samodzielnie wytwarza Einar Selvik, a znane są z jego występów w zespole Wardruna.

Koncert w Krakowie zapowiedziano na sobotę 2 lutego 2019 roku. Bilety on-line są już w dostępne, bilety kolekcjonerskie trafią do sprzedaży wkrótce. Wejściówki są w cenie od 130 do 195 zł.

Fot. Materiały promocyjne; Iron Realm Productions

Podobne artykuły

W.A.S.P. zagra w Warszawie!

Tomasz Koza

Wirtuozi gitary – Andy James i Angel Vivaldi na dwóch koncertach w Polsce

Tomasz Koza

Sólstafir na dwóch koncertach w Polsce w 2018 roku

Dominika Kudła

1 komentarz

piotr 3 listopada 2018 at 02:51

nawet fajne

Odpowiedz

Zostaw komentarz