Strona główna » Septicflesh i Krisiun w kwietniu na dwóch koncertach w Polsce
WYDARZENIA

Septicflesh i Krisiun w kwietniu na dwóch koncertach w Polsce

Rabat w EMP Shop tylko dzisiaj

Do koncertowego kalendarza 2019 dołączyły właśnie dwa koncerty. Koncerty, których fanom death metalu nie wypada przegapić – w naszym kraju zagrają bowiem Septicflesh i Krisiun, zaś jako supporty wystąpią u ich boku Diabolical i Science Of Disorder!

Koncerty odbędą się 6 kwietnia 2019 w Poznaniu w klubie „U Bazyla” i 7 kwietnia 2019 w Warszawie w klubie „Proxima”. To wszystko to dzięki PW Events i WiniaryBookings.

Septicflesh (Ateny/Grecja) Season Of Mist / Prosthetic Records – Symphonic Death Metal

Grecy z Septicflesh nie ograniczają się w barwach, których używają do tworzenia zaklętych w muzyce wizji zagłady. Śmiało czerpią z tego, co death metal ma najlepszego do zaoferowania. Najświeższym tego dowodem jest ich dziesiąty album, zatytułowany „Codex Omega”.

Cofnijmy się jednak do początków grupy. Pierwszy mini-album grupy, wydany w 1991 „The Temple Of The Lost Race” stanowi imponujący przykład na to, jak już pierwszym poważniejszym wydawnictwem można przesunąć granice gatunku muzycznego. Późniejsze wydawnictwa – „Mystic Places Of Dawn” i „Sumerian Daemons” stanowią kolejne mocne punkty w twórczości zespołu. „Sumerian Daemons” doczekał się nawet ponownego wydania przez wytwórnię Season Of Mist.

Prawdziwe arcydzieło miało jednak dopiero nadejść. W roku 2008, po pięcioletniej przerwie, Septicflesh wydał album, który do dziś ma wśród fanów status wręcz legendarnego. „Communion”, bo o nim tu mowa, był idealnym połączeniem metalu, gotyckiej wręcz ciemności i nadających całości epickiego charakteru aranżacji orkiestrowych. Te ostatnie zawdzięczamy Christosowi Antoniou, który wyniesioną z akademickich studiów kompozycji klasycznej naukę postanowił wykorzystać w twórczości Septicflesh. Doskonałość i perfekcja, jakie zawarł w dźwiękach nie są przypadkiem – wspomniane studia Christos ukończył z wyróżnieniem.

Kolejne albumy Greków – „The Great Mass” (2011) i „Titan” (2014) jedynie potwierdziły świetną formę i niezwykłą ewolucję zespołu, gromadząc coraz więcej krytycznych pochwał i osób zainteresowanych ich twórczością.

Choć omega rozpatrywana przez pryzmat Biblii jest znakiem końca, zdecydowanie nie ma ona tego znaczenia w przypadku albumu „Codex Omega”. Płyta ta jest świadectwem wizjonerstwa Greków, a także dojrzałości i wręcz fachowego podejścia do tworzenia. Septicflesh to mistrzowie symfonicznego death metalu – „Codex Omega” jedynie to potwierdza.


Krisiun (Porto Alegre, Rio Grande Do Sul/Brazylia) Century Media – Death Metal

Krisiun – tę nazwę z pewnością zna każdy fan brutal death metalu. Jego początki sięgają roku 1990, kiedy to powstał z braterskiej inicjatywy wokalisty i basisty Alexa Carmargo, gitarzysty Moysesa Kolesne i perkusisty Maxa Kolesne. Wkrótce w zespole pojawił się drugi gitarzysta, Altemir Souza, który uczestniczył w nagrywaniu wydanego rok później pierwszego dema – „Evil Age”.

W roku 1992 powstało drugie demo – „The Plague”. Niedługo później Souza odszedł, zaś jego miejsce zajął Mauricio Nogueira, którego umiejętności usłyszeć można na wydanym w 1993 mini-albumie „Unmerciful Order”.

W sierpniu 1995 przy współpracy z wytwórnią Dynamo Records grupa wydała debiutancki album – „Black Force Domain”. Dwa lata później Krisiun wyruszył w europejską trasę koncertową, grając u boku Kreatora jako jego support.

Koniec października 1998 przyniósł drugi album studyjny, „Apocalyptic Revelation”, wydany nakładem G.U.N. Records. Rok później Krisiun wziął udział w europejskim festiwalu objazdowym X-mas Festival, w którym udział wzięły takie zespoły jak Morbid Angel czy Amon Amarth.

7 marca 2000 ukazał się trzeci album Brazylijczyków, wydany przez Century Media Records „Conquerors Of Armageddon”. W celach promocyjnych do pochodzącego z tego albumu utworu „Hatred Inherit” nakręcono klip, który wyreżyserowany został przez Chucka Hipolitho. W tym samym roku Krisiun wziął udział w objazdowym festiwalu Thrash’em All w Polsce, na którym oprócz nich w akcji zobaczyć można było grupy Sceptic, Lux Occulta czy Hate. Pod koniec roku ponownie dołączyli do składu X-mas Festival.

W 2002 Krisiun wyruszył do Ameryki, gdzie grał koncerty u boku Dimmu Borgir i Cannibal Corpse. Jesienią jednak powrócił do Europy celem grania z Vader w ramach Revelations Tour.

Początek 2003 roku pełen był dla zespołu występów w Ameryce, gdzie koncertował wraz z Deicide, Hate Eternal i Cattle Decapitation. W październiku tego roku światło dzienne ujrzał piąty album grupy – „Works Of Carnage”, który miksowany był w studio Remillarda w kanadyjskim mieście Quebec.

Początek 2004 roku przyniósł występy w Europie jako support Morbid Angel, zaś następną trasę w Europie grupa odbyła z Behemoth. W październiku 2004 ukazał się czwarty mini-album grupy – ”Bloodshed’.

Koniec lutego 2006 oznacza dla zespołu pierwsze wydane DVD, które zatytułowane zostało „Live Armageddon”. Wspomniane DVD zawierało nagrania koncertów zagranych przez zespół na festiwalach Metalmania i Wacken Open Air, jak i również występ w São Paulo. W tym samym miesiącu Brazylijczycy wydają szósty album, „AssassiNation”, którego nagrania są efektem współpracy z producentem Andym Classenem, zaś jednym z elementów jego promocji był teledysk do „Vicious Wrath”.

Już w marcu Krisiun ponownie odwiedził Polskę, ruszając następnie do Ameryki w ramach trasy koncertowej z Morbid Angel i Behemoth. Przełom września i października 2007 przynosi grupie udział w trasie koncertowej Blitzkrieg 4 w Polsce, gdzie występuje jako support Vader. W lipcu 2008 pojawiła się siódma płyta zespołu, „Southern Storm”, który nagrano w niemieckim Stage One Studio, zaś w grudniu tego samego roku Krisiun wystąpił w warszawskiej Progresji na koncercie będącym częścią trasy koncertowej Hammer Battalion Europe 2008.

Rok 2011 jest rokiem wydania kolejnego albumu grupy, „The Great Execution”, na którego następcę – „Forged In Fury” – fani czekać musieli aż do roku 2015; oba krążki ukazują się nakładem wytwórni Century Media Records.

Trzy lata później, w roku 2018 Krisiun oddał w ręce fanów swoje ostatnie dzieło – album „Scorged Of The Enthroned”. Przy okazji promocji nowego albumu zespół nie zapomniał o swoich wiernych, polskich fanach i przyjedzie do naszego kraju promować ostatnie wydawnictwo aż na dwóch koncertach, które odbędą się w Poznaniu i Warszawie. Jeśli lubicie ociekające brutalnością oblicze death metalu, ominięcie tego koncertu będzie wyjątkową stratą.

Diabolical (Stockholm/Szwecja) Vici Solum Productions – Metal

Szwedzi z Diabolical jak nikt inny wiedzą, jak w brzmienie death metalu wpleść thrash metalową duszę. Pochodzący z północy Europy zespół w roku 2013 podzielił się ze światem swoim ostatnim wydawnictwem, „Neogenesis” i do dnia dzisiejszego promuje ten właśnie materiał. Zdecydowanie warto się z nim zapoznać – zwłaszcza w wersji na żywo!

Science Of Disorder (Lausanne/Szwajcaria) – Metal

Science Of Disorder to szwajcarskie podejście do metalu, będące połączeniem oldskulu, szwedzkiego brzmienia i szczypty nowoczesności, przez samą grupę określane ciekawym mianem „Oldem-Bastard-Metal”. Zespół ten tworzą byli muzycy Sybreed, Promethee i death metalowego Your Own Decay.

Fot. Stella Mouzi

Podobne artykuły

Night of Terror 35: Throneum i Empheris już 21 października w Chorzowie

Tomasz Koza

Vuur, zespół Anneke Van Giersbergen, wraca do Krakowa w lutym!

Tomasz Koza

Rhapsody na jedynym, pożegnalnym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Converge, Havok i Gorguts wspólnie na jedynym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Rammstein w Multikinie: zaproś najbliższą osobę na seans i wygraj bilety do kina

Tomasz Koza

Thy Art is Murder, Being As An Ocean, Miss May I oraz Casey na wspólnym koncercie w Polsce

Tomasz Koza

Zostaw komentarz