Strona główna » Zespół Children of Bodom będzie miał swoje piwo
INNE

Zespół Children of Bodom będzie miał swoje piwo

Fińscy muzycy z Children of Bodom połączyli siły z browarem Fat Lizard Brewing Co., aby wprowadzić na rynek piwo warzone z użyciem wody zaczerpniętej prosto ze znanego jeziora Bodom.

Jezioro Bodom do 4 czerwca 1960 roku było tylko kolejnym, zwykłym, fińskim jeziorem, ulokowanym około 30 km od miasta Espoo.

Jednak właśnie tej feralnej nocy przez nierozwiązane do dzisiaj zagadkowe morderstwo zyskało swoją niechlubną sławę. Czwórka nastolatków (dwóch 18-letnich chłopców, Nils Gustafsson, Seppo Bojsman, oraz dwie 15-letnie dziewczyny, Irmeli Björklund i Tuulikki Mäki) wyruszyła nad akwen z zamiarem rozbicia obozu i dobrej zabawy.

Tragedia wydarzyła się między 3 a 6 rano, kiedy morderca z nożem skoczył na namiot i wielokrotnie dźgał ofiary. Nilsowi udało się wyjść z namiotu, przeżył atak, doznając złamania szczęki i wstrząsu mózgu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, zabierając ze sobą część rzeczy należących do nastolatków, między innymi dziewczęce stroje kąpielowe czy portfele.

Ciała trzech nastolatków oraz rannego Nilsa znaleziono dopiero kilka godzin później. Do dzisiaj nie udało się znaleźć mordercy. Wielu ludzi powiązanych ze sprawą na łożu śmierci bądź po alkoholu przyznawało się do zabicia dzieciaków, ale tropy te okazywały się fałszywe.

Sam Nils 44 lata po nieszczęśliwym wydarzeniu, w 2004 roku został oskarżony o dokonanie tej zbrodni. Finalnie oczyszczono go z zarzutów, a tożsamość mordercy znad jeziora Bodom pozostaje nieznana.

I to właśnie z tej wody, która była świadkiem strasznych zdarzeń w 1960, powstał Lake Bodom Pre-Prohibition Lager.

Jego premiera odbędzie się 1 lutego w Finlandii. Limitowana partia będzie również dostępna dla Europy Centralnej w nieco późniejszym terminie, a jej okazy będzie można nabyć w oficjalnym internetowym sklepie Children Od Bodom.

Piwo opisywane jest jako nowoczesne podejście do klasyki gatunku z nieco ciemniejszym akcentem. Palony słód w połączeniu ze szlachetnym chmielem Tettnanger mają dawać mieszankę idealną do spotkań towarzyskich, kolacji, headbangingu czy kempingów nad jeziorem.

Przypomnijmy, że piwo to nie jedyna rzecz, która wyjdzie w tym roku spod mrocznych skrzydeł Children Of Bodom. Już 8 marca nakładem Nuclear Blast Records ukaże się dziesiąta płyta kapeli zatytułowana “Hexed”.

Źródło

Podobne artykuły

Joe Duplantier o pracy nad nowym albumem Gojiry

Dominika Kudła

In Rock wznawia biografię Slasha “W jamie węża”

Dominika Kudła

Gitarzysta Blind Guardian o wyjątkowych fanach zespołu

Lena Knapik

Nowe piwo od Iron Maiden

Lena Knapik

Nie żyje Edward Allan Clarke, gitarzysta Motörhead w latach 1976-1982

Agata Laszuk

Ozzfest oskarża Ozy Fest o zamierzone podobieństwo nazw

Agata Laszuk

Zostaw komentarz