eluveitie, lacuna coil, infected rain, 2019
Strona główna » Eluveitie, Lacuna Coil i Infected Rain na dwóch koncertach w grudniu
KONCERTY

Eluveitie, Lacuna Coil i Infected Rain na dwóch koncertach w grudniu

Jesteśmy wciąż w trakcie celebracji pierwszej od ponad dekady edycji Mystic Festival. Po pierwszym dniu zgliszcza w krakowskiej Tauron Arenie pozostawili m.in. Slipknot, Testament czy Amon Amarth. Niedługo zacznie się odliczanie do przyszłorocznej odsłony festiwalu. Tymczasem jeden z wczorajszych wykonawców ogłosił powrót na koncerty klubowe jeszcze w tym roku.

Eluveitie na dwóch koncertach w grudniu.

Informacja o wydarzeniach przeciekła do internetu już w styczniu, kiedy w mediach społecznościowych pojawiły się dwie wersje plakatów. Jedna z datami polskich koncertów, druga bez nich. Tę pierwszą ostatecznie usunięto, jednak ponowne ujrzenie Krakowa i Warszawy wśród koncertowych przystanków zdawało się być kwestią czasu.

Pięć miesięcy później mamy potwierdzenie.

Zgodnie z pierwotną wersją, Eluveitie zawita do Polski w grudniu w towarzystwie dwóch gości – Lacuna Coil oraz Infected Rain. Szwajcarski nonet promować będzie swoje najnowsze wydawnictwo studyjne zatytułowane „Ategnatos”. Album ukazał się 5 kwietnia z ramienia Nuclear Blast Records i zebrał pozytywny odzew wśród krytyków. Sam zespół nie odszedł dalece od obranego uprzednio kierunku. Fani ponownie otrzymali dawkę energicznego metalu pomieszanego z folkowymi melodiami odgrywanymi m.in. na harfie celtyckiej i mandoli. A także kontrast czystego wokalu Fabienne Erni wybrzmiewającego wespół z gardłowym śpiewem Chrigela Glanzmanna.

Gościem specjalnym trasy będzie Lacuna Coil.

Włoska grupa jest obecnie w trakcie prac nad dziewiątym krążkiem studyjnym. Formacja weszła do studia w połowie maja. Następca wydanego w 2016 roku „Delirium” ukaże się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Istnieje więc szansa, że europejska trasa stanie się okazją do zapoznania z nowym materiałem. Który Christina Scabbia, wokalistka zespołu, zapowiedziała na swych social mediach jako „ciężki i mroczny”.

W roli supportu usłyszymy Infected Rain.

Mołdawski zespół łączący w sobie brzmienia od metalcore’u, przez nu metal, po melodic death. Grupa funkcjonuje od 2008 roku. Od założenia w jej dyskografii ukazały się trzy pozycje studyjne, a kolejna pojawi się już w tym roku. Niedawno zapowiedziały ją dwa nowe single: „Passerby” oraz „The Earth Mantra”.

Szczegóły koncertów Eluveitie, Lacuna Coil, Infected Rain:

  • 10 grudnia / g. 18:30
  • Kraków / Kwadrat
  • 11 grudnia / g. 18:30
  • Warszawa / Progresja

Bilety w przedsprzedaży od 28 czerwca od godziny 12:00.

Podobne artykuły

22 września 2019 w Poznaniu wystąpią: Misþyrming, Darvaza i Vortex of End

Bartłomiej Pasiak

Mortiis zagra koncert w krakowskim „Zaścianku”

Bartłomiej Pasiak

Iron Maiden zagra koncert w Warszawie w 2020 roku

Krzysztof Natkański

Anti-Flag powróci do Polski w 2020 roku

Mateusz Lip

Żeński coverband Iron Maiden – The Iron Maidens w Polsce!

Agata Laszuk

Turbo zagra jako support na polskich koncertach Uriah Heep

Bartłomiej Pasiak

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!