Strona główna » Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół
KONCERTY

Slayer na kolejnym “pożegnalnym” koncercie w Polsce w 2019 roku. Gary Holt opuszcza zespół

Niecały tydzień od pożegnalnego koncertu Slayera w Łodzi sceptycy zatriumfowali – mamy kolejną datę! Klasycy thrash metalu powrócą do Polski za pół roku, ponoć aby tym razem podziękować polskim fanom po raz ostatni w historii zespołu.

Szczegółowy line – up koncertu nie jest jeszcze znany.

Kogo usłyszymy w roli supportu, tego jeszcze nie wiemy. Zapowiedź wydarzenia opatrzona została informacją o „wyjątkowych gościach specjalnych”. Wiadomo natomiast, kogo na pewno nie zobaczymy.

Szeregi Slayera opuszcza Gary Holt.

Obecny w grupie od 2011 roku w roli muzyka koncertowego. Przyczyną decyzji jest sytuacja osobista gitarzysty, którą wyjaśnił we wczorajszym wpisie na Instagramie:

Po pierwsze chciałbym podziękować fanom z Berlina za niesamowite show! Najlepsza publika, jaką mieliśmy! Ale to, co muszę powiedzieć, jest dla mnie ciężkie. Mój ojciec jest bliski końca swej podróży, przez co ostatnie koncerty grałem z naprawdę ciężkim sercem. I z tym samym ciężarem muszę ogłosić, że opuszczam europejską trasę Slayera. Muszę wrócić do domu, aby być przy tacie w tych ostatnich chwilach. Dzisiejszego wieczoru grałem „Angel of Death” ze łzami w oczach. Tłum dał mi jednak najlepsze, co mógł od siebie. Dziękuję z całego serca. Jednocześnie proszę każdego fana Slayera o okrzyki dla Phila Demmela! Legenda Bay Area! Mój przyjaciel, który właśnie zakończył jedną trasę, zgodził się zastąpić mnie, abym mógł wrócić do domu. Dziękuję Phil, jesteś w rodzinie, kocham cię! (…)

Gary Holt

Darmowa dostawa w EMP Shop

Phil Demmel, który przejmie funkcję nowego gitarzysty koncertowego Slayera, pożegnał się niedawno z Machine Head. Muzyk współtworzył historię zespołu przez ostatnich piętnaście lat, których finał miał miejsce 24 listopada podczas ostatniego wspólnego koncertu w Santa Cruz.

Szczegóły koncertu Slayer w Polsce w 2019 roku:

04.06.2019 / g. 18:00
Gliwice / Arena Gliwice
Bilety w cenie od 190 zł trafią do regularnej sprzedaży 5 grudnia o godzinie 10:00.

Fot. Dominika Kudła; MetalNews.pl

Podobne artykuły

Rhapsody of Fire wystąpi w 2020 w warszawskiej Progresji

Bartłomiej Pasiak

XX-lecie Bloodthirst już w najbliższą sobotę w Poznaniu!

Redakcja

Bullet For My Valentine w kwietniu 2019 w Warszawie

Dominika Kudła

Philip H. Anselmo & The Illegals w lipcu w Warszawie zagrają utwory Pantery!

Dominika Kudła

Trasa Hell Over Europe wraca do Polski wraz z Aborted i Entombed A.D.

Bartłomiej Pasiak

Pożegnalny koncert Non Iron – już 25 lutego w Toruniu

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz