Strona główna » Andrzej Nowak wydał krótkie oświadczenie, a “TSA Michalski Niekrasz Kapłon” odpowiada
NEWSY

Andrzej Nowak wydał krótkie oświadczenie, a “TSA Michalski Niekrasz Kapłon” odpowiada
Grupa TSA to niekwestionowana legenda polskiego metalu, która nie jest popularna tylko wśród fanów tego gatunku muzyki. Jednak, jak wiele zespołów, dosięgły ich zawirowania w składzie. Niedawno powstał nowy fanpage grupy na Facebooku, na którym padły mocne słowa wobec Andrzeja Nowaka i Stefana Machela. “TSA Michalski Niekrasz Kapłon” zarzucał wyżej wymienionym muzykom brak działalności koncertowej i wydawniczej. Nowo utworzony zespół miał rację, ponieważ ostatnia płyta legendarnego bandu ukazała się w 2004 roku. Magazynowi „Gitarzysta” udało się skontaktować z liderem TSA i Złych Psów, Andrzejem Nowakiem, który krótko, ale dosadnie skomentował całą sytuację.

Rozłam w TSA – Andrzej Nowak i Stefan Machel poza składem

Andrzej Nowak o zaistniałej sytuacji:

To najlepszy dowcip 2019 r. na scenie muzycznej w Polsce. Sekcja rytmiczna zespołu TSA oszalała. To niemożliwe, żebym opuścił zespół, którego jestem założycielem, liderem, oraz właścicielem wszelkich praw.

Andrzej Nowak

Wcześniej muzyk zażartował sobie z całej sytuacji w ten sposób:

“TSA Michalski Niekrasz Kapłon” odpowiedzieli na słowa Nowaka:

Pragniemy sprostować najnowsze informacje na temat zespołu TSA pojawiające się na stronach muzycznych portali. Nieprawdą jest jakoby zespół TSA rozstał się z Andrzejem Nowakiem i Stefanem Machelem. W myśl Sądowej Ugody podpisanej w 2000 roku obaj wspomniani Panowie oraz Janusz Niekrasz i Marek Kapłon są w równym stopniu współwłaścicielami praw do nazwy oraz logo zespołu. Żadnego z Panów inni Panowie nie mogą z zespołu TSA wyrzucić.
 
Projekt „TSA Michalski Niekrasz Kapłon” to równoległe przedsięwzięcie muzyczne mające na celu kontynuację muzycznych tradycji zespołu TSA oraz tworzenie nowego repertuaru.
To nasza reakcja na 15-letni brak nowej płyty oraz bezczynność koncertową od 1 września ubiegłego roku.
 
W naszej subiektywnej opinii winę za ten stan rzeczy ponosi przede wszystkim destrukcyjna, nafaszerowana hipokryzją i narcyzmem aktywność Andrzeja Nowaka.

Damian Michalski dołączył do składu legendarnego TSA w zeszłym roku, po tym jak Marek Piekarczyk postanowił odejść z grupy. Jednak zespół do tej pory zagrał tylko trzy koncerty z nowym wokalistą. W tym czasie Andrzej Nowak intensywnie koncertował po całej Polsce. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego, że powstała grupa TSA Michalski Niekrasz Kapłon, ale członkowie jednocześnie mówią, że to nie koniec TSA. Czy Nowak powróci do zespołu? Na ten moment trudno to stwierdzić, ale dużo wskazuje na to, że muzykowi będzie trudno się pogodzić z Michalskim, Niekraszem i Kapłonem.

Logo zespołu TSA: materiały promocyjne

Podobne artykuły

Dio: niepublikowane utwory. Autobiografia muzyka jednak ujrzy światło dzienne

Agata Laszuk

Cristina Scabbia: „Zawsze postrzegałam siebie na równi z mężczyznami w zespole”

Agata Laszuk

Gitarzysta Joakim Karlsson opuszcza Bloodbath

Lena Knapik

Eluveitie przedstawia drugi singiel z Evocation II

Lena Knapik

Warrel Dane (Nevermore, Sanctuary) zmarł na atak serca w Brazylii

Tomasz Koza

Jeff Waters: “Annihilator poza sceną i studiem jest solowym projektem”

Dominika Kudła

Zostaw komentarz