muzyczne podsumowanie
Strona główna » Muzyczne podsumowanie ubiegłego tygodnia
NEWSY

Muzyczne podsumowanie ubiegłego tygodnia

Miniony tydzień przyniósł ze sobą kilka premier singlowo – klipowych. Dla tych, którym wieści umknęły, przygotowaliśmy zestawienie wybranych pozycji z paroma słowami komentarza.

1. Sacred Reich – “Awakening”

18 czerwca do rąk fanów Sacred Reich trafił pierwszy, tytułowy singiel z nadchodzącej płyty – „Awakening”. Album w całości ukaże się 23 sierpnia w barwach Metal Blade Records. Tytuł będzie pierwszym od 23 lat długograjem w dyskografii grupy. A ponadto ponowną okazją do usłyszenia za bębnami Dave’a McClaina. Muzyk powrócił do rodzimej formacji w ubiegłym roku, po tym jak opuścił ją celem zasilenia szeregów Machine Head z końcem lat 90.

Sacred Reich zawita do Europy już tej jesieni. Przypominamy, że zespół zagra także w Polsce. 12 listopada w warszawskiej Progresji, a dzień później w krakowskim Kwadracie.

2. Entombed A.D. – “Torment Remains”

Także w sierpniu ukaże się nowy album Entombed A.D. – „Bowels of Earth”. Pierwszy singiel z płyty, „Fit For a King” miał swoją premierę już w ubiegłym roku. Nowy tytuł, „Torment Remains”, otwiera listę utworów. Jak zapowiada gitarzysta grupy, następca wydanego w 2016 roku “Dead Down” ma być “szybszy, bardziej spięty kompozycyjnie, ale i mocno intuicyjny”.

3. Tarja – “Railroads”

30 sierpnia, poza premierą od Szwedów, czeka nas także fiński akcent. Tego dnia światło dnia ujrzy również „In the Raw” – ósmy album studyjny Tarji Turunen. Inspiracją do napisania płyty stała się książka „Alef” autorstwa Paulo Coelho. Koncept wizualny bazuje z kolei na sposobie, w jaki Tarja postrzega złoto. Jak tłumaczyła w jednym z niedawnych wywiadów: “Złoto kojarzy nam się z czymś wyszlifowanym i perfekcyjnym. Wyrafinowanym. A także z luksusem. Tymczasem jest surowcem naturalnym, pierwotnie występującym w stanie nieobrobionym.”

Jak przyznaje Tarja, „Railroads” to utwór, który przechowywała w wersji demo od lat. A który planowo miał się znaleźć na pierwszej lub drugiej płycie.

W ubiegłym miesiącu do sieci trafił pierwszy singiel, otwierający album “Dead Promises”.

4. blink-182 – “Generational Divide”

Kalifornijscy punkrockowcy podpisali z początkiem maja kontrakt z wytwórnią Columbia Records na nowy album. Choć jego tytuł oraz data premiery nadal pozostają nieznane, do tej pory ukazały się dwa single. “Blame It On My Youth” i właśnie “Generational Divide”.

5. Rival Sons – “Sugar on the Bone”

Tymczasem na innym biegunie muzycznym ukazała się koncertówka od Rival Sons. Video dokumentuje trzy wyprzedane koncerty ze skandynawskiej części ostatniej europejskiej trasy grupy. Sam utwór pochodzi z wydanego w styczniu krążka “Feral Roots”. Wyprodukowana przez nagrodzonego Grammy Dave’a Cobba płyta miała sobą oferować, w porównaniu z poprzednimi tytułami, nowe muzyczne rozwiązania.

6. Freddie Mercury – “Time Waits For No One”

W 1986 roku Freddie Mercury wystąpił gościnnie na albumie konceptualnym Dave’a Clarke’a zatytułowanym “Time”. Muzyka stanowiła uzupełnienie dla musicalu Clarke’a pod tą samą nazwą. 33 lata od premiery ukazała się nowa wersja tytułowego utworu. Rozwinięta do pełnej nazwy ścieżka różni się od pierwotnie wydanej aranżacją – w nowej odsłonie słyszymy tylko wokal Freddiego oraz fortepian.

Dave Clark nie chciał przemontowywać oryginalnego klipu. Prace nad nowym opierały się na oryginalnych taśmach z lat 80., niektórych wywołanych dopiero teraz.

Źródło: blabbermouth.net, zdjęcie: Dominika Kudła

Podobne artykuły

Nowa płyta Amberian Dawn w listopadzie

Lena Knapik

Epica zapowiada nowy mini-album. Zobacz kolejny zwiastun

Lena Knapik

Tides From Nebula, Materia i Sunnata w przyszłym tygodniu wyruszą w trasę

Tomasz Koza

Christ Agony rozstaje się z basistą

Lena Knapik

Steve Harris i Dave Murray oskarżeni o plagiat „Hallowed Be Thy Name” zapłacili 100 tys. funtów

Dominika Kudła

Były gitarzysta Suffocation sprzedaje gitarę, by pokryć koszty leczenia

Agata Laszuk

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!