Static-X 2019
Strona główna » Static-X w posiadaniu niepublikowanych wokali Wayne’a Statica – “Project Regeneration” w przygotowaniu
NEWSY

Static-X w posiadaniu niepublikowanych wokali Wayne’a Statica – “Project Regeneration” w przygotowaniu

Na początku tego roku wypłynęła informacja o zjednoczeniu się z okazji dwudziestej rocznicy wydania debiutanckiego krążka “Wisconsin Death Trip” oryginalnego line-upu kapeli Static-X. Muzycy zaplanowali trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych aby uhonorować zmarłego wokalistę formacji – Wayne’a Statica.

Static-X jednoczy się w oryginalnym składzie w hołdzie dla zmarłego wokalisty

Jak mówił basista Static-X, Tony Campos:

Naszym zamiarem jest okazanie najwyższego szacunku Wayne’owi i uczczenie tego z muzyką, która jest w naszych sercach od ponad dwudziestu lat. Chodzi przede wszystkim o przekazanie naszego brzmienia począwszy od 1999 roku do szczytu naszych umiejętności, o zagranie tych klasycznych utworów Static-X przed fanami na żywo i głośno.

Tony Campos

Oprócz trasy koncertowej Static-X zapowiedział jeszcze jedną niespodziankę.

Zespół zamierza wydać w tym roku album nazwany “Project Regeneration”, czyli materiał, nad którym przed śmiercią pracował Wayne. Początkowo była mowa o kilku pozostawionych przez Wayne’a utworów w wersji demo z całkowicie nagranym śpiewem. Do nagrania wokali do pozostałych piosenek (na płycie ma się ich znaleźć 12-15) zespół chciał zaprosić Davida Draimana z Disturbed, Ivana Moody’ego z Five Finger Death Punch, Ala Jourgensena z Ministry, Deza Fafarę z DevilDriver, Edsela Dope z Dope i Burtona C. Bella z Fear Factory. Sprawy przybrały jednak inny obrót. W niedawnej rozmowie z australijskim Stick For Stones, Campos powiedział:

“Project Regeneration” zaczął się od pięciu dem, które Wayne zrobił na krótką przed swoim odejściem. Przekazał je naszemu przyjacielowi i producentowi, który z kolei dał mi je po śmierci Wayne’a. Tylko jedno z nich posiadało jego wokal, reszta była surowa. Zaczęliśmy od tej jednej, a później nasz długoletni producent, Ulrich Wild, przyniósł trzy utwory, które nie weszły na album “Start A War” [2005]. W ten sposób byliśmy w posiadaniu wokali Wayne’a, przerobiliśmy trochę muzykę i mieliśmy cztery piosenki. Szukaliśmy dalej wśród nagranych rzeczy i znaleźliśmy dodatkowych siedem lub osiem dem. Wiele z nich miało tylko sam wokal. Te, na których [Wayne] nagrał pasującą do nich muzykę, nie zostały przez nas odnalezione. Napisaliśmy więc zupełnie nowe melodie do tych rzeczy i większość z nich znajdzie się na nadchodzącej płycie.

Tony Campos

Basista dodał, że po znalezieniu cennych artefaktów potrzeba gościnnych wokali spadła, więc obecnie do tworzenia płyty został zaproszony jedynie Al Jourgensen z Ministry.

Tożsamość wokalisty, który będzie występował ze Static-X podczas nadchodzących koncertów nie została ujawniona, chociaż nieoficjalnie mówi się, że za mikrofonem stanie frontman kapeli Dope, która wyrusza w trasę razem z Camposem i spółką w roli ich supportu. Wiadomo jednak, że kimkolwiek jest, będzie śpiewał w założonej masce, która ma przypominać Wayne’a.

48-letni Wayne Static (właściwie Wayne Richard Wells) zmarł po zmieszaniu sporej dawki leków i alkoholu. Został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii 1 listopada 2014 roku.

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Behemoth zagra w Ameryce bez Inferno

Lena Knapik

Znamy pełny line-up festiwalu Prog In Park

Tomasz Koza

3000 zł nagrody za wskazanie sprawców ciężkiego pobicia w Warszawie tuż po koncercie Watain

Agata Laszuk

Aż 5 koncertów Cannibal Corpse w Polsce w 2018 roku!

Dominika Kudła

W czerwcu ukaże się ekskluzywny box set Black Sabbath zawierający unikatowe winyle

Dominika Kudła

MetalPoodle: Chester Bennington chce bić ludzi, bo ci krytykują nowy album Linkin Park

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!