Gitarzysta Cannibal Corpse aresztowany za włamanie i napaść na policjanta
Strona główna » Wokalista Cannibal Corpse: “Popłakałem się, kiedy zobaczyłem O’Briena w sądzie”
NEWSY

Wokalista Cannibal Corpse: “Popłakałem się, kiedy zobaczyłem O’Briena w sądzie”

Corpsegrinder był ostatnio gościem podcastu “The Jasta Show”, w którym odniósł się do sprawy O’Briena. Wokalista wyznał:

“Kochamy go. Chcemy jego powrotu. Ale kiedy zobaczyłem go w kamizelce uniemożliwiającej samobójstwo, popłakałem się. Dopiero co wróciliśmy z trasy do domu… Życzymy mu wszystkiego najlepszego i czekamy na to, co się stanie. Musi uporać się z kwestiami prawnymi, które są całkowicie poza naszą kontrolą. Wspieramy go w 100 proc. i stoimy za nim w stu proc.”

George Fisher

Gitarzysta Cannibal Corpse aresztowany za włamanie i napaść na policjanta

Przypomnijmy, że 10 grudnia tuż przed godziną 19:00, Pat wtargnął do jednego z domów przy ulicy Windflower Circle w Tampie

Dwie przebywające w środku osoby nakazały mu opuścić budynek, jednak O’Brien zignorował ich żądania. Popchnął kobietę, właścicielkę mieszkania, i uciekł na zewnątrz, chowając się za ogrodzeniem posesji. Po przybyciu na miejsce policji ruszył na jednego z funkcjonariuszy z nożem w ręce. Mundurowi obezwładnili go paralizatorem i aresztowali.

Chwilę przed przed wtargnięciem na cudzą posesję w znajdującym się w sąsiedztwie domu O’Briena wybuchł pożar. Strażacy opanowali ogień dopiero po godzinie. Ich pracę utrudniała znajdująca się w domu Pata amunicja, która co chwilę wybuchała. Mówi się również o znalezieniu w środku dwóch miotaczy ognia.

54-letni muzyk na przesłuchaniu w sądzie odziany był w kamizelkę, która uniemożliwiała samobójstwo, ze skutymi rękami i nogami. Wtedy też usłyszał od sędziego, iż aby wydostać się za kaucją, będzie musiał przejść test na obecność narkotyków. Skoro udało mu się wyjść z więzienia, możemy zakładać, że w momencie popełnienia wszystkich przestępstw O’Brien nie był pod wpływem środków odurzających.

Fisher dodaje:

Nie chcę spekulować na temat tego, co się stało tamtej nocy, ale mogło się to skończyć znacznie gorzej dla Pata. (…) W TV przekazano to całkiem nieźle. W wiadomościach Tampy przedstawili go jako jednego z najlepszych death metalowych gitarzystów w Ameryce. Odnosili się z szacunkiem, nie krytykowali go mocno. (…) Myślę, że 95 proc. odbiorców w świecie metalu mówiło coś w stylu: “wracaj do zdrowia”. Nie poświęciłem natomiast zbyt wiele czasu na czytaniu komentarzy w internecie, ponieważ tam zazwyczaj ludzie piszą paskudne rzeczy tylko po to, aby pisać paskudne rzeczy.

George Fisher

Źródło / Fot. Kadr z filmu wideo podczas rozprawy z 2018 roku

Podobne artykuły

Satyr o muzycznej ewolucji Satyricon i black metalu (Wywiad)

Dominika Kudła

[PRIMA APRILLIS] Metallica zagra… w jednym z największych samolotów transportowych na świecie!

Tomasz Koza

48 lat temu ukazał się debiutancki album Black Sabbath

Szymon Grzybowski

Me And That Man wyrusza w trasę po Polsce

Tomasz Koza

Antifa protestuje, koncert Graveland odwołany.

Lena Knapik

Nadchodzi CyHra, nowy zespół byłych muzyków In Flames!

Tomasz Koza

1 komentarz

das 3 lipca 2019 at 18:20
0

Ten facet to czubek jakis, zaatakowal jakas kobiete w jej wlasnym domu, a pozniej gliniarza, powinien siedziec w puszce albo powaznie sie leczyc.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!