Hellyeah
Strona główna » Hellyeah: nowy album już we wrześniu
PŁYTY

Hellyeah: nowy album już we wrześniu

W miniony weekend miał miejsce specjalny koncert Hellyeah pamięci zmarłego w ubiegłym roku perkusisty, Vinniego Paula. Od miesięcy zespół domykał temat ostatniej płyty, na której fani usłyszą wkład muzyka. W sobotni koncert padły konkrety – tytuł oraz data premiery wydawnictwa. „Welcome Home”, bo pod takim się ukaże, trafi do rąk fanów 27 września nakładem Eleven Seven Music.

Dotychczas Hellyeah oszczędnie ujawniał jakiekolwiek detale związane z płytą. Do tej pory ukazał się jeden singiel zatytułowany „333”.

Koncert, który odbył się 11 maja w Las Vegas, był pierwszym, jaki grupa dała od 2018 roku. Wydarzenie w całości oddano uczczeniu życia i twórczości Vinniego Paula. Między utworami jeden z dziennikarzy Las Vegas Review-Journal ogłosił publicznie 11 maja dniem pamięci perkusisty, zgodnie z aprobatą Rady Komisarzy Hrabstwa Clark. Część dochodów uzyskaną z wyprzedanego wydarzenia przekazano America Heart Association. Zespół potwierdził ponadto letnią trasę po Stanach Zjednoczonych.

Poniżej wypowiedź Kyle’a Sandersa, basisty Hellyeah:

Chociaż Vinnie jest niezastąpiony, nie moglibyśmy nie pojechać w trasę. Z tą samą łatwością, z jaką powiedzielibyśmy „Nie jedziemy” – po prostu musimy jechać.

Vinnie byłby głęboko rozczarowany, gdybyśmy nie wypromowali albumu należycie. Wkurwiłby się na nas wszystkich. Gdybyśmy po całym wysiłku, jaki włożył w dokończenie swych partii, odłożyli płytę na półkę i może pozwolili radiu na zagranie jednego czy dwóch kawałków.

Kyle Sanders

Vinnie Paul zmarł 22 czerwca 2018 roku w swoim domu w Las Vegas.

Przyczyną śmierci 54-letniego muzyka była kardiomiopatia rozstrzeniowa i wiążące się z nią powikłania. Pogrzeb perkusisty odbył się osiem dni później w Arlington w stanie Teksas.

Dopiero szóstego maja tego roku ogłoszono oficjalnego zastępcę Vinniego. Funkcję perkusisty Hellyeah pełni obecnie Roy Mayorga. Od 2006 roku bębniarz Stone Sour, w przeszłości związany także m.in. z Soulfly oraz Ministry.

Hellyeah - Welcome Home, 2019
Hellyeah – Welcome Home, 2019

Źródło: loudersound.com / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

“Hugsjá” Ivara Bjørnsona i Einara Selvika już w sprzedaży

Lena Knapik

Nowa płyta Morbid Angel definitywnie death metalowa

Lena Knapik

Soundgarden – Kim Thayil nie wyklucza nowego albumu

Krzysztof Natkański

Gaahl’s Wyrd: szczegóły odnośnie płyty i pierwszy singiel

Dominika Kudła

Rammstein – pięć teledysków do nadchodzącego albumu

Lena Knapik

Leaves’ Eyes zdradza szczegóły nowej płyty

Lena Knapik

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!