PŁYTY

Lacuna Coil zaczyna nagrania do nowego krążka
Przedstawiciele włoskiego gothic metalu wkroczyli do studia celem nagrania kolejnego, dziewiątego w dorobku studyjnego albumu. Następca “Delirium” wydanego w 2016 ma się ukazać jeszcze w tym roku nakładem Century Media.

Informację o działaniach w kierunku nowej płyty udostępniła wokalistka grupy, Cristina Scabbia, na swoim koncie na Instagramie. Jak napisała artystka:

W końcu dotarliśmy do studia, aby rozpocząć nagrywanie nowego albumu! Jestem bardzo szczęśliwa i po prostu płonę (chłopcy również!). Jestem zakochana w nowym materiale, a w mojej czarnej bańce radości czuję również ogromną wdzięczność za wasze stałe wsparcie. To dzięki wam jesteśmy w stanie robić to, co kochamy najbardziej, i to na wysokim poziomie.

Cristina Scabbia

Z wcześniejszych wypowiedzi wokalistki wynika, iż nadchodzący krążek ma być (standardowo) ciężki i mroczny. Bo chociaż zespół lubi ballady i nie ma nic przeciwko łagodnym brzmieniom, to najlepiej odnajduje się w zdecydowanych, ciężkich i agresywnych klimatach. Nowy materiał według Lacuny Coil będzie zatem dążył do utrzymania muzycznego kierunku uzyskanego na “Delirium”.

View this post on Instagram

‼️We FINALLY ented the studio to start the recording of new music, today! ‼️I just wanted to stop by to tell you guys that I feel so very happy and on fire (and so are the boys!), I am in LOVE with new stuff and from my black bubble of enjoyment I feel immensely grateful for your constant support: it is because of you all that we are able to do what we love the most on a professional level and I NEVER take all this for granted. I always remember where we came from and fuuuuuck I hope I’ll do this forever and ever!! I can’t wait to let you hear something new! In the meantime, keep on listening to music and let me know what’s your fave LC and for what reason (I’m dying to hear your stories!!!)! Ciao! (Pic by?)

A post shared by ???????? ??????? (@cristinascabbia) on

Ciągle nie została rozstrzygnięta kwestia ewentualnego koncertu. Wiadomo, że w listopadzie tego roku folkowe Eluveitie wraz z Lacuną Coil wyruszą w wielką trasę po całej Europie. Na jednej z wersji plakatu reklamującego koncerty pojawiły się dwa polskie przystanki. Według tych informacji zespoły miałyby zagrać 10 grudnia w Krakowie i 11 grudnia w Warszawie. Afisze zawierające polskie miasta szybko jednak zniknęły z sieci i nie wiadomo, czy było to efektem pomyłki, czy jeszcze trwają negocjacje w tym kierunku. Więcej o historii plakatów i ewentualnych koncertów Eluveitie i Lacuny Coil poniżej:

Eluveitie i Lacuna Coil zagrają w grudniu w Krakowie i Warszawie (?)

Źródło / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Kolor Życia! – Closterkeller zapowiada nowy kolorowy album i jesienną trasę koncertową.

Tomasz Koza

Nowy album Tenacious D “Post-Apocalypto” już w listopadzie

Lena Knapik

“Visitant” – nowy album Arsis jesienią

Agata Laszuk

Zostaw komentarz