Metalmania 2020 zespoły
Strona główna » Imperator i Idle Hands wystąpią na festiwalu Metalmania 2020
FESTIWALE

Imperator i Idle Hands wystąpią na festiwalu Metalmania 2020

Imperator, czyli prekursorzy death metalu w Polsce, a także Idle Hands, czyli jeden z najciekawszych zespołów metalowym młodego pokolenia dołączają do składu festiwalu Metalmania 2020. Ten zaplanowano na 29 sierpnia 2020 roku na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

Metalmania 2020 – Imperator dołącza do składu

Imperator to łódzki death metalowy skład, którego początku sięgają 1984 roku. Zespół z powodzeniem można uznać za jednego z prekursorów gatunku w naszym kraju. Niestety z powodu licznych zawirowań trudno uznać, że zespół zdobył rozpoznawalność, na którą niewątpliwe zasługiwał.

Imperator działał z wieloma przerwami do 2000 roku. W tym czasie wydał liczne dema, ale w swoim dorobku ma zaledwie jeden pełnowymiarowy album studyjny, czyli „The Time Before Time”, który miał swoją premierę w 1991 roku. Został wznowiony w 2009 roku, można go też posłuchać między innymi na Spotify.

Po zawieszeniu działalności w 2000 roku zespół postanowił reaktywować się w 2018. Od tamtej pory w miarę regularnie koncertuje, wydał też kompilacyjny album „Ceremonies From Beyond Time”. W 2019 roku wystąpił między innymi na festiwalu Summer Dying Loud w Aleksandrowie Łódzkim.

Idle Hands zagra na festiwalu Metalmania 2020

Idle Hands to zespół z przeciwnego bieguna – dopiero na początku swojej kariery. Amerykański skład został założony w Portland w USA w 2017 roku i od razu zwrócił uwagę swoim dość charakterystyczny, różnorodnym brzmieniem. Muzyka Idle Hands z jednej strony nawiązuje do tradycyjnego metalu z lat 80., ale bardzo chętnie korzysta również z wpływów rocka i metalu gotyckiego, a także elektroniki.

Idle Hands ma w swoim dorobku jedną EP-kę – „Don’t Waste Your Time” z 2018 roku, a także jeden album długogrający, czyli pełnoprawny debiut. Krążek „Mana”, bo taki nosi tytuł, ukazał się w maju 2019 i zdobył bardzo przychylne recenzje, a zarówno niemiecki, jak i polski Metal Hammer przyznał mu tytuł płyty miesiąca.

Mayhem, Candlemass, At The Gates i inni na Metamlanii 2020 – gdzie kupić bilety?

Festiwal Metalmania 2020 zaplanowano na 29 sierpnia 2020 roku. Ma się odbyć w Warszawie na Letniej Scenie Progresji. Na ten moment zapowiedziano udział 7 zespołów. Są to:

Organizatorzy zapowiadają jednak, że to nie koniec ogłoszeń

Bilety kolekcjonerskie na fest można kupić pod adresem: https://shop.metalmind.com.pl/127,bilety_22,pl.html. Wejściówki w formie elektronicznej dostępne są natomiast na platformach do zakupu biletów: Eventim, eBilet oraz Biletin. Cena to 180 zł.

Metalmania powraca, ale zmienia miejsce – część fanów oburzona

Warto przypomnieć, że Metalmania to najważniejszy festiwal metalowy w historii polskiego ciężkiego grania. Organizowano go (z kilkoma przerwami) od lat 80. Kojarzony jest przede wszystkim z katowickim Spodkiem, ale w historii odbywał się również w innych miastach.

Niemniej jednak przeniesienie imprezy ze Śląska do Warszawy wywołało sporą falę oburzenia wśród wielu fanów, dla których jest to zerwanie z ważną tradycją festu. Głosy niezadowolenia nie wpłyną z całą pewnością na zmianę miejsca i jubileuszowa 25. edycja Metalmanii odbędzie się 29 sierpnia 2020 roku w stolicy.

Podobne artykuły

Moonspell zagra jako headliner Summer Fall Festival

Bartłomiej Pasiak

Mastodon zagra na Mystic Festival 2020

Bartłomiej Pasiak

Summer Dying Loud 2019 – nowe zespoły

Dominika Kudła

Metal Mine Festival już 24 sierpnia w Wałbrzychu! Asphyx headlinerem festiwalu

Mateusz Lip

Carcass, Taake, Electric Wizard i wielu innych dołącza do Brutal Assault 24

Dominika Kudła

Mystic Festival 2020 – bilety, pole namiotowe i darmowy wstęp dla dzieci

Szymon Grzybowski

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!