Strona główna » Cannibal Corpse prezentuje klip do tytułowego “Red Before Black”
WIDEO

Cannibal Corpse prezentuje klip do tytułowego “Red Before Black”

Nie samymi skandalami Cannibal Corpse żyje. Po ostatnich wydarzeniach, kiedy to gitarzysta Pat O’Brien został aresztowany za włamanie się do cudzego domu i napaść na policjanta, reszta kapeli postanowiła nieco przypomnieć o swojej muzyce. Do sieci trafił właśnie teledysk do “Red Before Black”, który jest tytułowym utworem ostatniego studyjnego albumu zespołu z 2017.

Kalifornijscy przedstawiciele death metalu jak zwykle serwują potężną dawkę gore.

Tym razem znaczna część historii przedstawiona jest z ciekawej perspektywy doskonale znanej miłośnikom gier komputerowych z gatunku FPS. Efekty wizualne rysują się w typowym, cannibalcorpse’owym klimacie – flaki, krew, odcinanie kończyn, strzelanie z łuku, podrzynanie gardła, więcej krwi, trzęsące się, trochę już nieżywe kobiece dekolty, luźno występujące w przyrodzie gałki oczne i jeszcze trochę krwi i flaków.

Płyta “Red Before Black” została wydana nakładem Metal Blade Records.

Kapela nagrała ją w Mana Recording Studios na Florydzie pod okiem producenta i inżyniera dźwięku Erika Rutana, który współpracował już przy krążkach “Kill”, “Evisceration Plague” oraz “Torture”. Rutan, do czasu wyjaśnienia sprawy O’Briena, aktualnie przejął również obowiązki gitarzysty Cannibal Corpse.

Przypomnijmy, że 10 grudnia 2018 roku tuż przed godziną 19:00, Pat wtargnął do jednego z domów przy ulicy Windflower Circle w Tampie. Dwie przebywające w środku osoby nakazały mu opuścić budynek, jednak O’Brien zignorował ich żądania. Popchnął kobietę, właścicielkę mieszkania, i uciekł na zewnątrz, chowając się za ogrodzeniem posesji. Po przybyciu na miejsce policji ruszył na jednego z funkcjonariuszy z nożem w ręce. Mundurowi obezwładnili go paralizatorem i aresztowali.

Chwilę przed chwilę przed wtargnięciem na cudzą posesję w znajdującym się w sąsiedztwie domu O’Briena wybuchł pożar. Strażacy opanowali ogień dopiero po godzinie. Ich pracę utrudniała znajdująca się w domu muzyka amunicja, która co chwilę wybuchała. Mówi się również o znalezieniu w środku dwóch miotaczy ognia.

Gitarzysta aktualnie przebywa na wolności, ponieważ wpłacił wynoszącą 50 tys. dolarów kaucję.
Postawiono mu jednak poważne zarzuty i być może w związku z nimi kapela zdecydowała się na zastępstwo w postaci Erika Rutana na stanowisku gitarzysty podczas trwającej właśnie trasy Cannibal Corpse.

Podobne artykuły

Debiutancka płyta Venom Inc. już w sierpniu. Posłuchaj pierwszego singla.

Lena Knapik

Leader of Down: posłuchaj gościnnego występu lidera Motörhead

Dominika Kudła

Premiera płyty i teledysku Meshuggah

Lena Knapik

Premiera teledysku Dragonforce

Lena Knapik

Zobacz nowy teledysk Amon Amarth

Lena Knapik

Kreator składa hołd ikonom rocka w nowym klipie

Lena Knapik

Zostaw komentarz