Strona główna » Koncerty metalowe w 2019 roku – prognozy
NEWSY WYDARZENIA

Koncerty metalowe w 2019 roku – prognozy


Rok 2018 chyli się powoli ku końcowi. Na kalendarzu pozostały do odhaczenia ostatnie koncerty jesiennych tras. Jedną z najbardziej wyczekiwanych dat zdaje się być 27 listopada. Tego dnia Slayer ma dać w naszym kraju ostatni w historii koncert… Albo i niekoniecznie? Sami muzycy zdradzili miesiące po ogłoszeniu schyłku kariery, że mają zamiar powrócić do Europy w 2019 roku.

Przy tej okazji rodzi się pytanie, co jeszcze przyniesie przyszły rok. Twórcy facebookowej strony Koncerty w Polsce opublikowali własne domysły na ten temat… A znani są z tego, że te na ogół się sprawdzają. Wśród typów widnieją takie nazwy jak Bon Jovi, Smashing Pumpkings oraz Muse.

Przyjrzyjmy się bliżej zapowiedziom na 2019 rok. 

Trasa koncertowa bywa głównie konsekwencją wydania nowego materiału. W przyszłym roku czeka nas na pewno kilka większych premier. Na jedną ze wspomnianych czekają ze zniecierpliwieniem fani Rammstein. Zespół zakończył prace nad kolejnym albumem w maju. Krążek będzie następcą wydanego w 2009 roku „Liebe ist für alle da”. Przypomnijmy ponadto, co udało się ustalić polskiemu fanklubowi zespołu – Feuerrader. Hiszpańskie studio Error Design, specjalizujące się w plakatach, otrzymało w tym roku zlecenie od niemieckich muzyków, związane najpewniej z nowym wydawnictwem. Możemy chyba w tym miejscu mówić już o pewniku, który jest tylko kwestią czasu.

Do studia powrócił także Tool.

Dwanaście lat. Tyle musieli czekać na radosną nowinę fani grupy. Sami muzycy nie obnoszą się chętnie z postępami w pracach nad następcą „10,000 Days”. Sześć miesięcy od momentu, w którym Tool wrócił do studia, James Maynard Keenan opublikował na Twitterze krótkie oświadczenie. Opatrzone tagami #TOOL oraz #2019. Miejmy nadzieję, że ten ostatni oznacza datę wydania nowego dzieła, nie zaś publikacji kolejnego wpisu…

Wśród wielkich nie mogło zabraknąć Metalliki. Muzycy potwierdzili powrót na stadiony z końcem tegorocznej trasy.

Volbeat jest kolejnym na liście, który przygotowuje się do poszerzenia swej dyskografii o nową pozycję. I który prawdopodobnie odwiedzi nas w przyszłym roku. W marcu muzycy oświadczyli, że zgromadzili materiał na następcę „Seal the Deal & Let’s Boogie”. I że mają zamiar przekuć go przed końcem 2018 w kolejny album długogrający.

Z nowości czeka nas ponadto „Evolution” od Disturbed. Premiera płyty, przez sam zespół określanej mianem „Czarnego Albumu” w historii formacji, będzie mieć miejsce 19 października. Kolejna płyta, kolejna szansa na zobaczenie grupy na żywo.

Wśród wymienionych znaleźli się także m.in. Alter Bridge, Green Day, The Cure i Alice in Chains. Trafność prognoz autorów Koncerty w Polsce zweryfikuje czas. Oby na korzyść fanów.

Źródło: facebook.com / Fot. Tomasz Koza; MetalNews.pl

Podobne artykuły

Warrel Dane (Nevermore, Sanctuary) zmarł na atak serca w Brazylii

Tomasz Koza

Arch Enemy prezentuje okładkę nowej płyty

Lena Knapik

Susperia: nowy album już w marcu

Lena Knapik

Björn Gelotte wyjaśnia zmianę basisty w In Flames

Tomasz Koza

Nowa płyta Serenity zatytułowana “Lionheart” w drodze

Lena Knapik

Sabaton i Akira Yamaoka tworzą nową ścieżkę dźwiękową i efekty do World of Tanks

Tomasz Koza

1 komentarz

kasmoks 28 maja 2019 at 14:34
0

Hmm… na Mettalicę nie ma już od dawna biletów, a patrzyłem kilka razy na EmpikBilety. Kiedy to się wyprzedało? Sądziłem, że sprzedaż zostanie odpalona jakoś za pewien czas, tzn. gdzie na miesiąc przed koncertem. W jakim czasie poszły wszystkie wejściówki?

Odpowiedz

Zostaw komentarz