INNE

Wokalista Judas Priest: “Muzyka opiera się na komunikacji”

Rob Halford, frontman Judas Priest, gościł niedawno w nowojorskiej stacji Q103. Gdzie udzielił wywiadu na temat mocy, jaką niesie za sobą muzyka metalowa. Poniżej prezentujemy tłumaczenie fragmentów.

Muzyk odniósł się do konstruktywnego aspektu swojej twórczości w poniższych słowach:

To wspaniały temat, cały ten biznes pokonywania barier i burzenia murów. W Ameryce „język muru” wciąż jest powszechny. A wiesz, co robią mury? Dzielą. Tworzą bariery ciszy. Co od zawsze udawało się muzyce, to przebijać się przez nie. Muzyka opiera się na komunikacji. Muzyka sprawia, że rozmawiamy ze sobą. Dzięki utworom, które kochamy oraz koncertom, na które chodzimy.

Nasi metalowi maniacy spotykają się razem, wyskakują na jakiegoś drinka nim zobaczą Judas Priest. I rozmawiają także o czymś więcej, niż sama muzyka. To naturalna, ludzka rzecz. Oto moc, jaką niesie za sobą heavy metal – przebijanie się przez różnego rodzaju problemy. Czy to przez nienawiść, nietolerancję czy uprzedzenia. Fani metalu mają w sobie tę zdolność wzajemnego pomagania i przechodzenia razem przez trudne czasy. Oto chwalebna część życia fana metalu. Milionów ludzi na całym świecie, oddanych muzyce, którą kochają.

Rob Halford rozwinął swoją wypowiedź także w aspekcie przekonań politycznych, różniących się niejednokrotnie od przekonań fanów.

To dobrze. Nie wchodzisz z tym na koncert. Tutaj łączymy się jako wolne społeczeństwo. Niektórzy fani stoją w zupełnej opozycji do moich przekonań. Nadal jednak możemy przebywać w tym samym pokoju, spędzić dobrze czas i podyskutować, respektując się wzajemnie.

Rob Halford

Judas Priest przygotowuje się obecnie do wiosennej trasy po Stanach Zjednoczonych z Uriah Heep. Zespół będzie kontynuować promocję ostatniego albumu, „Firepower”. Płyta ukazała się w marcu ubiegłego roku. Polscy fani mieli okazję doświadczyć koncertów z trasy „Firepower” dwukrotnie. Podczas czerwcowego koncertu w Katowicach oraz sierpniowego na Pol’and’rock Festival.

Źródło: blabbermouth.net / Fot. Materiały promocyjne

Podobne artykuły

Steve Tucker: “Sądzę, że Morbid Angel zawsze był zespołem eksperymentującym”

Dominika Kudła

Mikael Stanne (Dark Tranquillity): “Sądzę, że brzmienie z Göteborga zawsze z nami będzie”

Dominika Kudła

Corey Taylor wydaje kolejną książkę

Lena Knapik

Zostaw komentarz