Strona główna » Album „Hospodi” zespołu Batushka (Krysiuk) najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce
NEWSY

Album „Hospodi” zespołu Batushka (Krysiuk) najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce

W tygodniu od 12 do 18 lipca najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce była album „Hospodi” zespołu Batushka (Krysiuk). Tak wynika z zestawienia OLiS, czyli oficjalnej listy sprzedaży przygotowanej przez Związek Producentów Audio-Video. Ranking został opublikowany 25 lipca.

Krążek „Hospodi” miał swoją premierę właśnie 12 lipca, więc debiutuje na liście i od razu zajmuje w niej pierwsze miejsce. Lista OLiS powstaje na podstawie danych ze sklepów, które biorą udział w badaniu sprzedaży. Należą do nich między innym duże sieci takie jak EMPiK, Media Markt i tym podobne.

W najnowszym zestawieniu „Hospodi” dystansuje takich artystów jak Ed Sheeran, Dawid Podsiadło, czy Whitney Houston

Wśród pięćdziesięciu pozostałych albumów jest tylko jeszcze jeden przedstawiciel cięższych brzmień, czyli Rammstein ze swoją najnowszą płytą, który zajmuje 14. miejsce. W poprzednim tygodniu na pierwszym miejscu znalazła się składanka… Bravo Hits Lato 2019.

Zestawienie OLIS
Zestawienie OLIS na dzień dzisiejszy.

Tak wysokie miejsce jest jednak zaskakujące nie tylko ze względu na gatunek muzyczny

W metalowym światku doskonale znany jest konflikt, który wybuchł w zespole Batushka między dwoma najważniejszymi ogniwami składu, czyli Bartłomiejem Krysiukem i Krzysztofem Drabikowskim. Znaczna część środowiska opowiedziała się za tym drugim, a pierwszego odsądzali od czci i wiary. Jak widać, jednak internetowe deklaracje nie zawsze idą w parze z wynikiem komercyjnym. Można też przypuszczać, że – pomimo dość sporego zamieszania w sieci – duża część fanów Batushki aż tak bacznie nie śledziła tego sporu.

Nie sposób nie zauważyć też, że Batushka Krysiuka marketingowo dobrze przygotowała się do premiery płyty. Przede wszystkim miała dużego wydawcę (Mystic Production w Polsce / Metal Blade Records zagranicą). Poza tym muzyka dostępna jest na najpopularniejszych serwisach streamingowych, jak Spotify, Tidal, Apple Music no i rzecz jasna na nośnikach fizycznych. Zespół też obecnie w miarę intensywnie koncertuje.

Z kolei płyta Batushki Drabikowskiego „Panichida” została pod koniec maja tego roku udostępniona w całości tylko online. Na ten moment nie można kupić żadnego wydania fizycznego, a jedynie wersję cyfrową.

Recenzję albumu „Panichida” można przeczytać na serwisie MetalNews.pl. Opinia na temat „Hospodi” pojawi się na stronie w najbliższym czasie.

Podobne artykuły

Posłuchaj fragmentu nowego utworu Ghost

Agata Laszuk

Jednak nie Machine Head, a Exodus będzie headlinerem Headbanger’s Ball Tour

Tomasz Koza

Shining: Posłuchaj utworu Jag Är Din Fiende

Agata Laszuk

Nightwish w 2018 wróci z przytupem

Lena Knapik

Greccy Bogowie z SepticFlesh przedstawiają teledysk do „Martyr”

Agata Laszuk

Ihsahn o możliwej współpracy z Robem Halfordem

Agata Laszuk

2 komentarze

Pe 31 lipca 2019 at 10:33
0

“Opinia na temat „Hospodi” pojawi się na stronie w najbliższym czasie.” – czekacie na przelew?

Odpowiedz
Tomasz Koza 31 lipca 2019 at 11:10
0

Nie. Jest jakiś deadline, o którym nie wiemy?

Odpowiedz

Zostaw komentarz