Metal premiery 2020
Strona główna » Premiery płyt metalowych w 2020 roku – przypuszczenia, spekulacje, plotki
SPECJALNE

Premiery płyt metalowych w 2020 roku – przypuszczenia, spekulacje, plotki

Wiele zespołów nie zapowiedziało jeszcze swoich płyt, ale wiadomo, że pracują nad nowym materiałem i premiera nowych albumów w 2020 roku jest dość prawdopodobna. W niektórych przypadkach wyszły już pierwsze single, w innych musimy wierzyć na słowo artystom. Jakich głośnych premier płyt metalowych możemy spodziewać się w 2020 roku?

Sprawdź także:

Megadeth, Lamb of God, Carcass, Deftones – duża szansa na nowe płyty w 2020 roku

Już w czerwcu 2019 roku, gitarzysta thrash metalowego zespołu Testament – Eric Peterson, zarzekał się, że nowy album jego zespołu będzie jednym z pierwszych metalowych wydawnictw 2020 roku i pojawi się na rynku w styczniu. Terminu nie udało się dotrzymać, ale szanse na nowy krążek są naprawdę duże. Wcześniej drugi gitarzysta zdradził, że na nowym albumie Testament może pojawić się… ballada.

Megadeth już od dość dawna komponuje i nagrywa. Zespołowi plany pokrzyżowała jednak choroba Dave’a Mustaine’a. Kiedy na szczęście okazało się, że kuracja nowotworowa powiodła się, a gitarzysta i wokalista może wrócić do pracy, Dave Ellefson (basista) powiedział, że nowa płyta Megadeth w 2020 jest jak najbardziej możliwa.

Jesienią 2019 roku, wokalista Deftones – Chino Moreno przyznał, że zespół kończy nagrywać kolejny album i że ukaże się on w 2020. Kiedy o tym mówił, użył słowa „definietly”, czyli możemy być tego dość pewni, ale szczegółów wciąż brak.

W grudniu 2019 roku nowy singiel wydał legendarny brytyjski Carcass. Utwór „Under The Scalpel Blade” zapowiada zapewne pierwszy od 7 lat album zespołu – jednak konkretów na jego temat wciąż na razie nie ma.

Gojira, Mastodon, Lamb of God, Paradise Lost – prace w studiu nad nowymi płytami trwają

Pod koniec września 2019 roku, francuska Gojira wrzuciła bez słowa komentarza na swój profil instagramowy zdjęcie ze studia nagraniowego. Przekaz jest chyba jasny – prace trwają.

Perkusista Mastodon – Brann Dailor w jednym z wywiadów powiedział, że pierwsze miesiące 2020 roku zespół poświęci na pracę w studiu, a to pozwala sądzić, że nowy album może pojawić się w drugiej połowie roku.

30-sekundowy filmik ze studia opublikowany na Facebooku Lamb of God z komentarzem o treści „2020”. Pozwala to przypuszczać, że również ten zespół zamierza wydać w tym roku nowy album.

Wiadomo też o tym, że trwają prace w studiu Paradise Lost. Jesienią 2019 roku mówił o tym gitarzysta Aaron Aedy. Przyznał wówczas, że nad nowym materiałem pracują głównie wokalista Nick Holmes oraz gitarzysta Gregor Mackintosh. Od tamtej pory o postępie prac nie słychać, ale można przyjąć, że następca wydanego w 2017 roku albumu „Medusa” powstaje.

Iron Maiden, Scorpions, Judas Priest, Deep Purple – legendy planują wydać premierowe albumy

W dość tajemniczym wpisie na Instagramie, wokalista Deep Purple przywołał historię z marca 2019 roku, kiedy to spotkał się (niby przez przypadek) w Nashville z pozostałymi muzykami z zespołu. Efekty tego „przypadkowego” spotkania mają być gotowe wiosną 2020.

Zespół Scorpions już dobre 10 lat odchodzi na emeryturę – zdążył zagrać w tym czasie z pięć pożegnalnych tras koncertowych, a w grudniu gitarzysta Matthias Jabs zdradził, że mają gotowych 10 utworów i będą chcieli je wydać. Wcześniej mówił też o tym wokalista Klaus Meine. Premiera najpewniej jesienią 2020.

Nie próżnuje również Judas Priest. Muzycy najpierw ogłosili, że w 2020 roku zorganizują trasę koncertową z okazji 50-lecia działalności artystycznej. Będą między innymi headlinerem tegorocznej edycji Mystic Festival w Krakowie.

Dodatkowo w grudniu Rob Halford, wokalista zespołu, zdradził, że muzycy wciąż są nabuzowani sukcesem „Firepower” z 2018 roku i w styczniu planują wejść do studia zarejestrować nową muzykę. Czy album ujrzy światło dziennie jeszcze w 2020? Wiele na to wskazuje.

Wiele poszlak wskazuje też, że nową muzykę wyda wkrótce Iron Maiden – są to jednak na razie jedynie plotki podparte spekulacjami i przypuszczeniami. Nikt z muzyków nie puścił jeszcze pary z ust.

Na którą płytę czekać najbardziej?

Podobne artykuły

BMG wznawia płyty Megadeth z lat 2007-2011 – „United Abominations”, „Endgame” oraz „Th1rt3en”

Szymon Grzybowski

Opieka nad dziećmi wg króla Heroda; 30 rocznica wydania “Altars Of Madness” Morbid Angel

Paweł Kurczonek

10 lutego oficjalnie dniem Cliffa Burtona

Dominika Kudła

Wyrzucić z siebie cały gniew – 25. rocznica debiutu Korna

Szymon Grzybowski

Cover ‘Em All! – 21. Rocznica wydania „Garage Inc.” Metalliki

Bartłomiej Pasiak

Black metal w parze z symfonią – 25 lat “In The Nightside Eclipse” Emperor

Paweł Kurczonek

1 komentarz

Paweł 12 stycznia 2020 at 19:27

Wyjdzie nowy Napalm Death i My Dying Bride. Więc na to czekam.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!